Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ártalmas, ha sokáig áztatom a...

Ártalmas, ha sokáig áztatom a teafiltert?

Figyelt kérdés

Zöld, fekete és fehér teát szoktam inni. Nem az ízéért, hanem a hatásáért.

Lehet valami bajom belőle, ha tovább áztatom, mint 3-5 perc? Akár 10-20-30 percig? Több jótékony anyag oldódik ki? Vagy esetleg méreg anyagok is kioldódhatnak?


2010. aug. 13. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

alapból a filteresek szarok.


másrészt pedig a zöld teánál kifejezetten csak 2-3percig szabad áztatni max 80fokon. kiáznak belőle káros anyagok, csersavak, stb.


a feketénél is hasonló, az még ráadásul keserű szar is lesz.

2010. aug. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ártalmas, csak rosszízű lesz, mert kiáztatod a csersavat, ami keserűvé teszi.
2010. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az íze nem zavar, ha rossz.

Közvetlen teaivás után lehet fogat mosni? Vagy a sav miatt várjak legalább 30 percet?

2010. aug. 13. 13:01
 4/5 anonim ***** válasza:

A csersav hasmenést okozhat, ezért nem célszerű sokáig ázni hagyni a teát. Ez a fekete teánál nagyon igaz+ a bolti fekete teák, a filteresek még ráadásul tele vannak az égetés során keletkező káros anyagokkal.

Amikor karácsonyra kaptunk egy exclusiv, zacskóban kimért nem ledarált, hanem egész leveles fekete és zöld teát, amiben igazi gyümölcsök voltak, na az egészen más. Annak az íze is olyan különleges, egyáltalán nem hasonlítható a boltiakéhoz.Isteni finom, azóta nem veszünk bolti teát. Ezekből minimális mennyiség kell áztatásra, de garantáltan megéri.

2010. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a zöld tea pár perc forrázás után serkentő hatású, hosszabb idő után pedig nyugtató hatású.

Soha nem hallottam volna olyasmit, hogy káros lenne több ideig áztatni a filtert, pedig magam is nagy teaivó vagyok és sokat olvasgattam a témáról.

A fekete tea hosszú ideig áztatva például kifejezetten lúgosító hatásúnak számít, az orvosi vonatkozású könyvek szerint.


Szerintem nem jó azonnal utána fogat mosni. Inkább öblítsd ki a szájadat.

2010. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!