Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Próbáltál már italport ételfes...

Próbáltál már italport ételfesték alternatívaként használni?

Figyelt kérdés
Sajnos későre hagytam a bevásárlást, a szülinap 3án lesz és nincs ételfesték a fellelhető boltokban. Aki próbált már italport ilyen célra, mik a tapasztalatok? Vajkrémmel keverném díszítéshez, tehát nem az egész torta lesz színes
2020. dec. 29. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Tömény aroma.
2020. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
ha sikerül elkeverni/vegyíteni a vajkrémmel, akkor semmi gond nem lehet.
2020. dec. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Csupan annyi gond lehet, hogy elrontja az izet, mivel nyilvan ezek a porok izesitettek.
2020. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
nekem ma palacsintánál jutott eszembe de végül nem kevertem bele. szerintem működhet, de fenáll hogyha picit teszel nem színezi meg eléggé, ha pedig túltolod akkor az édesítőszer és az aroma tényleg eléggé elhúzhatja az ízét
2020. dec. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Pròbàld ki kis mennyisegben.


De ha nekem kèszìted inkàbb legyen natùr,vajszìnű.

2020. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Milyen színt akarsz elérni?

Mert lehetnek más alternatívák is. Az italpor egyrészt nem biztos, hogy rendesen szinez, föleg, ha a festékanyaga nem oldódik zsírban, másrészt meg ha netán pezseg is, akkor elrontja az egészet. Meg az erös müanyag aromaíz sem biztos, hogy jó lenne.

2020. dec. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
aki a 2-es választ lepontozta, nem ért sem a kémiához, ráadásul a szakácsművészethez sem. de hajrá.
2020. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha nem találok senkit akinek van ételfestéke es ideadná, akkor megpróbálkozom azzal hogy pici adagon kipróbálom. Az ha elviszi az ízét nem gond mert kisebb virágok lesznek, max nem esszük meg őket. Ha meg semmi sem válik be, marad fehér 😅 Köszönöm a gyors válaszokat😊
2020. dec. 29. 20:18
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

menj le pl. egy pennybe. kérdezz meg egy eladót. (Eléggé eltérő, hogy melyik boltban mi van.) Kérj tőle aromát.


Sztem ezek az aromás cuccok akár tojáshabba, akár margarinos/vajas krémbe keverve is működnek.


Tojáshabos/margarinos felhasználást 10+ alkalommal teszteltem az elmúlt években.

2020. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
pennyben inkább ne zaklasd ilyenekkel a dolgozókat, ott olyan szivatás megy mindent kell mindenkinek csinálni szegényeknek. mégis kasszára egy ember jut bolt közepi sorokkal
2020. dec. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!