Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kelkáposztából lehet vajon...

Kelkáposztából lehet vajon csinálni kovászolt "káposztát"?

Figyelt kérdés

2021. szept. 21. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Technikailag lehetséges, de nem szoktak. Sokféle zöldséget lehet kovászolni, önmagukban is ehetők, vagy főétel mellé. Hogy milyen lesz az eredmény, nem tudom.
2021. szept. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér kisebb adagban, szerintem nem lesz rossz.
2021. szept. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet a fermentalas eleg regi tudomany!


[link]

2021. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Megérkeztek a pirosat nyomogatók. Nem unalmas hobbi?

Lehet, nem biztos, hogy finom lesz.

2021. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöldet... Köszönöm az eddigieket!
2021. szept. 21. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne! Sőt, én szoktam is csinálni, ha tehetem. Bár én jobban szeretem a "fermentálás" vagy az "erjesztés" szót, ugyanis nálam az a megszokás, hogy "kovászolni" általában kenyeret szoktak (na meg uborkát, de az kivétel).


Amiről én beszélek, az Kora nemzeti étele, a kimchi. Nem tudom kedves kérdező, hogy hallottál-e már róla. Alapvetően kémiai szempontból ugyanolyan tejsavas erjedéssel készül, mint pl. az uborka, de az alapját a sok esetben a rizs képezi. Itt egy recept, amihez van magyar felirat is (egyébként a receptet bemutató kedves hölgy az egyik kedvencem, én is tőle tanultam meg többek között - aki egyébént a fiatalos kinézete ellenére ezen a videón már 60 körül volt): https://www.youtube.com/watch?v=eTucCw1w6Ak


Ráadásul kimchit nem csak kínai kelből, hanem a fent megnevezett linkben található valamennyi zöldségből készíthetünk. Akár még kelkáposztából is, csak legyen friss és zsenge - én pl. csináltam már fekete retekből is, a végeredmény brutális volt - főleg erősség és az átható "illat" tekintetében, de többet ért mint bármilyen vitaminkoktél a téli napokban (főleg jó adag gyömbér és fokhagyma miatt ami megy bele, mint általában a legtöbb kimchibe).


Itt egy kis példa milyen változatos tud lenni: [link]


Persze én a Tisztelt Kérdezőt nem akarom rábeszélni semmire, csak gondoltam fölhozom, mint példát. 😉

2022. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6:

Nagyon szépen köszönöm a tartalmas választ! 🙂

2022. márc. 17. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!