Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A 3 az 1-ben kávéban is van...

A 3 az 1-ben kávéban is van annyi koffein, mint az elektromos kávéfőzővel főzött kávéban?

Figyelt kérdés
A "hausmastrr" fekete színű (biztos sokan ismeritek) elektromos kávéfőzőm ma elromlott , amiben vákumcsomagolású kávét lehetett főzni. Minden nap 2 adag kávét főztem, amit megittam. Most nem tudok főzni, hanem ilyen 3 in 1 kávét feszek, ami csomagban kapható, de kisboltok darabra is adnak. Ehhez csak a mikróban egy pohár vizet megmelegítek, beleborítom a porkávét, elkeverem és iszom. Jól elmagyaráztam, hisz ti is ismeritek. Kérdésem, hogy ha napi 2 ilyen tasak 3 az 1 ben kávét megiszok, az is pótolja mint, amit elektromos kávéfőzővel főzünk? Abban is van annyi koffein? Vsn annyira erős?

2022. ápr. 12. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem eros.
2022. ápr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
A Nescafé 3 az 1-ben instant por 9%-a kávé. Nézd meg az összetevőket.
2022. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan erős, de ha veszel egy üveg sima instant kávét, akkor tudod szabályozni a kávé erősségét, azzal, hogy 1-2-3-mokkáskanállal teszel vízbe.

A 3 az 1-ben kávé nem olyan jó, legalábbis szerintem, mert abban ugye tejpor is van,(vagy az a kávévilágosító, igen, ilyen terméket is láttam) és annak ellenére, hogy tejjel iszom a kávét, ettől a 3 az 1-ben től valahogy mindig rosszul éreztem magam.

2022. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Akkor már inkább válassz olyan instant kávét, ami 100% kávé, van olyan is, az a nagyobb üveges. Az se olyan erős, de azt legalább kávénak lehet nevezni. Az elkészítése ugyanez.
2022. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! És mi van akkor, ha a vákumos főzőkávét úgy iszom, hogy egy pohár vízbe teszek egy-két kávéskanálnyi kàvét, majd a mikróban majdnem forrásig melegítem. Ugyanúgy kiadja a koffein erejét? Úgy mint a törökök🙂
2022. ápr. 12. 20:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A török kávét nem így kell főzni.

Hanem többször felforralva, lehúzva a tűzről. És van, aki előre hozzáteszi a cukrot is.

Aztán meg kell várni, amíg leülepedik, és úgy tudod csészékbe tölteni.

Keress rá a török kávé készítésre.

2022. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Az instant kávét nem hogy nem kell, nem is ajánlott felforralni. Én nyáron néha hideg csapvízzel iszom, ugyanúgy hat a koffein.
2022. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Ma 4x főztem át ecetes vízzel a kávéfőzőt. Megjavult. 2 perc alatt lefőzi a kávét újra.🙂
2022. ápr. 13. 19:37
 10/11 anonim ***** válasza:
(-s, a kérdező a következő kérdésében ezt írta: "És mi van akkor, ha a vákumos főzőkávét úgy iszom," Tehát itt már nem instant kávéról van szó.
2022. ápr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!