Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csokiszökőkútba csoki házilag?

Csokiszökőkútba csoki házilag?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy csokiszökőkutat karácsonyra, szeretnénk kipróbálni. Tudok valahogy házilag csokit készíteni hozzá?
2008. dec. 26. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy mindenhol a belga Callebaut csokit használják hozzá.


"FONTOS KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK:


Hol használhatom?

Ajánljuk házibulikra, születésnapokra, családi és baráti összejövetelekre, rendezvényekre, bankettekre, partikra és esküvőkre. A csoki és a gyümölcsök összhangja minden résztvevő fantáziáját megmozgatja, és jó kedvre derít.

TIPP: Válassza a csokiszökőkutat nászajándékba! Az esküvői párnak felejthetetlen pillanatokat szerezhet vele.



Milyen és mennyi csokival működik?

Kitűnő minőségü belga Callebaut csokoládéval működik. A nagy csokiszökőkút minimális mennyisége ami a működéséhez kell 600 gramm, a maximális mennyisége 1500 gramm csokoládé. A kis csokiszökőkút minimális mennyisége ami a működéséhez kell 300 gramm, a maximális 800gramm. A tej, ét és fehér csokoládék 900g-os kiszerelésben kaphatóak.

TIPP: Használjon fehér csokit a színes gyümölcsökhöz!


Mit tudok a csokiszökőkútba mártogatni?

Friss és aszalt gyümölcsöket, ropogtatni valókat, süteményeket.

Gyakorlatilag bármivel nyalakodhatunk, csak a fantázia szabhat határt a meleg csokiba mártani valók kiválasztásában.

TIPP: Tüzze pálcikára az eper szemeket sorban, mártsa a csokiba, csöpögtesse le és tegye a hűtőbe. Kb. 1 óra múlva vegye ki és élvezze a ropogós csoki és a friss eper ízharmóniáját.


Hogyan működik, és mekkora a családi csokiszökőkút?

Beletölti az olvasztott csokit a csokicsobi táljába, amit a felhajtó csiga szállít fel a torony tetejére. A csoki onnan folyik vissza a tálba. A folyamatos mozgásban lévő csokoládé egybefügg és úgy néz ki majd, mint egy ínycsiklandó csokoládé torta.


Mennyibe kerül a csokoládé?

A belga ét, tej és fehércsokiból 900 grammos kiszerelés 2800.-Forintba kerül.


Hol vehetem meg?

Budapesten, a XIX. kerületben az Ady E. út 126-ban, üzletünkben kapható a családi csokiszökőkúthoz való belga csoki.

További kérdésével kérjük hívja a 06-1-282-96-32-es telefonszámot"

2008. dec. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezt én is megtaláltam... úgy gondoltam, hogy házilag ezt nem lehetne kivitelezni? Mert 2900.-Ft/900g csokiért azért elég ütős, és az ízesített 3900.-/900g :-(
2008. dec. 26. 16:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Na igen.. Mondjuk ott ahol írja, hogy hogyan működik, azt írja, hogy beletöltöd az olvasztott csokit, stb.. Szóval szerintem bármilyen csokiszósz, vagy házi csoki használható, de gondolom azért lenne jobb a tömény rendes csoki, mert mondjuk egy olyan csokiöntet, amivel pl tortát szoktak bevonni, az szerintem nem lesz egybefüggő.

A google-be ha beírod, hogy csokoládé házilag, kiad jópár receptet, próbáld ki valamelyiket, ártani nem hiszem, hogy ártana a gépnek.

2008. dec. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!