Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tudnák gombát termeszte...

Hogyan tudnák gombát termeszteni házilag?! Mindent meg hallgatok és egyáltalán lehet télen is?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 16:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
A melyik gombát? Van egy pár. A penészgombákat pl nemigen kell ösztönözni, mást jobban...
2010. okt. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Praktikerben kapható azt hiszem, 1500 ft-ért csiperke doboz. Nem tudom, hogy mi a pontos neve, de ha ügyelsz rá nagyon sok termést hoz. Próbáld ki, nagyon jó kis "játék" foglalkozni vele öntözni stb. Én szerettem. egy alkalomra jó volt megvenni.
2010. okt. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
mind1 ehető legyen, Nekem nem azért kell mert hogy legyen egy dobozom és szedjem ki belőle a gombát nekem ilyen saját kell hobbiból :)
2010. okt. 5. 17:06
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Régebben valahogy úgy csinálták, hogy szalmát meg trágyát összekevertek, először csírátlanították (forró vízgőzzel), majd hozzákevertek csiperke vagy egyéb ehető gomba spórát.

Ezt a kulimájszt vászonzsákokba töltötték, a zsákot bekötözték, és kis lyukakat vágtak rá, amin a termőtestek kiférhettek, s csak le kellett szedni. A pincében tárolták, és szerintem nyár végétől még télen is kitartott.


Vagy most jut eszembe... sterilebb és könnyebb, panellakásban is kivitelezhető megoldásra vágysz? Hm.. :D

A neten sok leírás és Youtube-os videó mutatja be, hogyan kell. Érdemes körülnézni. Nem linkelek, mert rengeteg van.

2010. okt. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kösszi hol és mennyi a gomba spóra ? (gondolom gazda boltban be lehet szerezni)
2010. okt. 5. 17:53
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Gombaspórát sehol nem árulnak, amire szükséged van annak a neve gomba-micélium. Így keress rá.
2010. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 hollófernyiges ***** válasza:
73%
Nem akarlak lebeszélni, de pont most akarsz gombát termeszteni mikor az erdőben raklapszámra lehet szedni?
2010. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Én a benzinkutakon látok ilyenkor összel mindig gombadobozokat. Én is szeretnék majd venni egyet, barna csiperkét.

Azért ez 1000szer biztonságosabb mint az erdőben szedegetni, ha el is viszi gombavizsgálohoz, de csak egy olyan fajtát beleszedett ami nagyon márgező, akkor az összes megy a kukába ...

2010. okt. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Csakhogy én nem értek a gomba szedéshez hogy melyik mérgező stb... és erő sincs a közelben ! én azért nem ilyen ládát akarok mert aszt már nem én csináltam teljesen arra csak rá öntöd a vizet aztán szedem semmi érdekesség nincs benne
2010. okt. 6. 12:43
 10/16 hollófernyiges ***** válasza:
35%

Gombát szedni az erdőben egyáltalán nem veszélyes ha gyilkos galócához hasonlót nem szedsz le és megmutatod szakértőnek.

(Sőt a szakértő is kihagyható ha egyáltalán nem hasonlít a gyilkos galócára és úgy gondolod hogy beazonosítottad és bevállalod hogy esetleg kapsz egy hasmenést, de ezt persze nem javaslom :)

2010. okt. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!