Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mire lehet szükség egy kolbász...

Mire lehet szükség egy kolbásztöltő versenyen?

Figyelt kérdés
Kolbásztöltő versenyre megyünk a hétvégén, töltő, recept, bél megvan, de mi egyébre lehet még szükség. Fa tál, esetleg bármi más az elkészítéshez, ami jól jöhet.

2023. márc. 22. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban pálinka.Gondolom még fűszerek+fokhagyma.Nemi díszítő eszközt is vigyétek pozitív az elbírálása.
2023. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
pálinka is megvan természetesen. Milyen díszítőeszközre gondoltál? (Abszolút elképzeléstelen vagyok, első ilyen lesz)
2023. márc. 22. 15:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

De otthon töltöttél már kolbászt, nem?

Hát akkor gondold végig, mi kellett hozzá, elejétől a végéig, és pakolj be mindent.

Papír törlő, konyharuha, szemetes zsák, ilyenek mindig kellenek, és aki nem szokott hozzá a "kitelepülésekhez" az ilyen alap dolgokat mindig elfelejti.

Legyen amibe bekevered a kolbászt, munkaasztal, ha ottani munkaasztal, vigyél extra gyorsszorítót a töltőhöz, mert nem biztos, hogy a sajátja jó lesz hozzá, az elkészült kolbászt is kell valahova tenni, ahány fajta lesz, annyifelé, a belet is áztatni kell, annak is kell edény, fűszereknek is kell valami doboz, amiben tartod őket, ne összevissza kallódjanak...

Gumikesztyű a bekeveréshez, ki tudja, mikre figyel a zsűri, ha nomádban töltötök, korlátozott kézmosási lehetőséggel, akkor ez alap..

Meg hát gondold végig, minden mozzanatát, mit miután, hogyan. Legalább 1 éles profi kés bármikor jól jöhet.

2023. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, nem tudom hogy lesz a zsűrizés, de egy bemutató tálat érdemes színesebbé tenni egy kicsit, ehhez nem árt egy kis zöld paprika, paradicsom, lilahagyma... ami illik hozzá.

Illetve frissen töltve ugye eleve csak sütni való kolbászt lehet tölteni, annak a kóstolásához kenyér, mustár, torma, savanyúság...

2023. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Soha nem töltöttem kolbászt, még csak azt se láttam hogy csinálják, csak kipattant a fejünkből, miért ne, ezért is az értetlenség, köszönöm a válaszokat
2023. márc. 22. 16:32
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

Hű....

Mint ha úgy indulnék el egy autóversenyen, hogy még B-s jogsim sincs.

Tipikus dunning-kruger hatás. Mikor a tudatlanságod adja az önbizalmad.

2023. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

leutazunk vidékre, csinálunk pár kolbászt, bepálinkázunk, vagy nyerünk vagy nem vs. meghalok az első kanyarban egy autóversenyen.

tényleg ugyanaz :)

2023. márc. 22. 16:52
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Botulizmusról hallottál már? :D)))

Az SMAFU ??!! XD))

2023. márc. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
műbelet fogunk használni, pont emiatt
2023. márc. 22. 16:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha sosem töltöttél még kolbászt, nézzél videót, hogy egyáltalán hogyan kell csinálni. Széll Tamásnak is van ilyen videója, a Lidl-ös videók között.
2023. márc. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!