Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szoktatok fagyasztóba elrakni...

Szoktatok fagyasztóba elrakni félkész, kész kajákat? Hogyan, miket?

Figyelt kérdés

Én húsokat szoktam adagokban pácolva elrakni.


Egyéb praktikákat szeretnék gyűjteni, amivel lerövidíthetem a konyhában töltött időmet a rohanó hétköznapokon.


2023. máj. 7. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon ritkán panírozott, pillanatra elősütött csirkemellet, semmi mást!
2023. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én gyakorlatilag bármit elteszek, ami nem tésztás vagy krumplis étel, mert az kiolvasztva már nem lesz olyan fickós... ha 1-2 kocka krumpli van pl. egy levesben, az úgy még oké, de mondjuk egy petrezselymes krumplit már nem fagyasztanék le.

Pl. készítek gulyást, krémlevest, rakott kelt, pörköltet, székelykáposztát... és 1 adagos dobozokban lefagyasztom. -25 fok van a fagyasztóládámban, és max. 2 hónapig szoktam a főtt ételt fagyasztva tárolni.

Jelenleg van lefagyasztva: vöröslencse leves, málnakrém leves, csirkepörkölt, székelykáposzta, sült csirke combok, marhapörkölt, rakott zöldbab. Emellett sajtos rúd és pogácsa, teljesen kész állapotban, csak sütőbe kell tenni és megsütni.

2023. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam, persze. Kész kajákat is, ha nem fogy el (székelykáposzta, töltött káposzta, spaghetti szósz...), meg pl. én csinálok házi gyozát, abból nyersen elrakok egy csomót, aztán csak ki kell venni, meg megpirítani, max. 10 perc.
2023. máj. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Semmit, max elopanirozott cuccokat, amit csak sütni kell. Nalunk fagyasztó mániás a család egyik fele, de szerintem ehetetlen a fagyasztott kaják többsége kiolvasztás után, ahhoz meg drága hogy fagyasszak és utána kidobáljam.
2023. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Én nem szeretem a fagyasztott, kiolvasztott készételeket. Egyetlen kivétel van, a pörkölt.


Időnként vásárolok egy egész sertés lapockát, elkészítem pörköltnek, és adagonként lefagyasztom. Az nagy segítség, ha gyorsan kell valami finomat készíteni.


Lesz belőle gulyásleves, székelykáposzta, piláf, pástétom, szendvicskrém, különböző töltelékek.

2023. máj. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak nyers húst szoktam eltenni, ilyen zárható zacsiba. Pl. darált húst kimérem adagokba, lelapogatom és akkor egymásra teszem. Vagy csirkemellett megtiszítom, levagdosom, ami nem kell, felszeletelem vagy kockázom, vahy csak simán beteszem. Ill. hurka is van nég karácsonyról.
2023. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Töltött káposztát, székelykáposztát, pörköltet, csontlevest, panírozott hús szeleteket.
2023. máj. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg dolgot...

Mindenféle levest kb ha sokat főzk pl gulyásleves... Húslevest, csak a levet. Azért, mert fagyasztás utána zöldség nem finom nekem.. Májgombócot.

Pörköltöt úgy ahogy van.

Káposztát, bármilyet.

Aprópecsenyét.

Süteményeket, nyílván nem a habos sütiket hanem a csokiszalámit, zserbót, kalácsot, hasonlókat.

De amúgy tényleg kb mindent... annyi hogy ami konkrétan tejes vagy tojásos cucc azokat nem, hacsak nem mondjuk a tésztában van.

Tésztákat... nokedlit stb... simán megy mind a fagyiba.

2023. máj. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
Igen. Gyakorlatilag bármit.
2023. máj. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
igen szoktam. pl halrudat, sült krumplit, rántott sajtot iskola után ha nincs otthon kaja és nincs kedvem főzni jól jön.
2023. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!