Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Főtt tojást hogyan tudnám...

Főtt tojást hogyan tudnám normálisan meghámozni? Só a vízbe és főzés utáni hideg víz nem jött be.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régen sose volt ezzel gondom, de az utóbbi hónapokban állandóan pórul járok a tojásokkal, nem tudom mi történt. :D Sparban veszem mindig a tojást, nem tudom ez számít-e. Sós vízben főzöm és azonnal hideg vízbe rakom ahogy régen, mégis kínszenvedés a tojáspucolás. A fehérje is jön le sokszor a héjjal együtt. Próbáltam rövidebb ideig főzni, azt is próbáltam, hogy hagytam magától kihűlni teljesen. Azt is, hogy hűtőbe raktam miután kihűlt és csak másnap pucoltam. Semmi se jött be. :( Valami ötlet?


2023. júl. 14. 21:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
32%
Egy kicsit várni kell vele..Majd a csibe széttöri belülről a héját..
2023. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 NTBS ***** válasza:
22%
Nehezen. Talán egy picit főzd tovább.
2023. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%
Hiába vannak lepontozva, elsősorban attól függ, milyen friss a tojás: minél régebbi, annál könnyebb hámozni, mert annál jobban ki van száradva az a membrán, ami a tojás héja alatt van, és amivel szinte egyben le lehet róla hámozni a héját. Nem teljesen friss, de nem is elég régi tojásnál a hősokk segít kicsit, öntsd le a vizet és a lábost tedd folyó hideg víz alá vagy a tojásokat tedd át a forró vízből jeges vízbe egy kanál/fogó segítségével.
2023. júl. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
31%
emberek űrhajókat építenek ez meg nem tud megpucolni egy főtt tojást...
2023. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
45%
Ha só helyett szódabikarbónát teszel a főzővízbe, könnyebben lejön a héja. Nem vagyok jó kémiából, nyilván a lúgossága csinál valamit, nekem működik.
2023. szept. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!