Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fagyasztott csirkét elkészítés...

Fagyasztott csirkét elkészítés után lehet újra fagyasztani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap kivettem a fagyasztóból 1 kiló csirkemellett, és megcsináltam rántotthúsnak.

A vendégeim sajnos az utolsó pillanatban le kellett mondják a meghívást, ekkora mennyiséget pedig persze nem sikerült magam elfogyasztanom.

Lefagyaszthatom újra? És ha igen, milyen módszerrel tudom újra megmelegíteni? (Mikróm nincs.)


dec. 4. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki is sütötted, akkor igen, nyugodtan lefagyaszthatod. Kiolvasztásnál tedd forró olajba.
dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az újra fagyasztás tilalma csak a nyers vagy előfőzött termékekre vonatkozik csak. Ami nem kapott hőkezelést vagy csak alig. Az elkészített étel bátran újra lefagyasztható. És az „órai” is onnan ketyeg újra (hogy meddig tartható el).

Mikróban kiolvasztás nem is mindenféle ételhez jó. Hőtőbe átteszed, hogy lassan olvadjon ki. Rántott husi nem jó újramelegítve, így én csak szobahőmérsékletig melegíteném (no, nem vagyok bolond, nem végig a hűtőben tartanám).

Hogy miben, hogyan lehet mégis meleg étel újra belőle, majd más leírja. Én nem tudom.

dec. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Le persze, nem lesz semmi baja.
dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindkettőtöknek a választ!


Ez jó hír, mert nagyon sajnáltam volna kidobni. Meg az is igaz, hogy a rántotthusinak nem feltétlen kell forrónak lennie :-)

dec. 4. 14:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, mindhármótoknak 😅
dec. 4. 14:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hökezelés után le lehet fagyasztani, semmi baja sem lesz.

Ha meg rántott húsról van szó, fagyasztás után elöször a hütöben olvaszd fel, és fogyasztás elött forró olajban süsd át röviden, olyan, lesz, mint frissen.

dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy konktaktgrillben
dec. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!