Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Zöldborsmártáshoz habtejszínt...

Borza Gábor kérdése:

Zöldborsmártáshoz habtejszínt vagy főzőtejszínt kell használni?

Figyelt kérdés
Zöldborsmártást szeretnék csinálni, amihez számos recept van fenn a neten. Az egyik összetevő a tejszín és én alapból arra gondoltam, hogy főzőtejszínről van szó, de van ahol kifejezetten habtejszínt ír, illetve a legtöbb helyen egyszerűen tejszínt. Mit használjak?

#steak #zölborsmártás
dec. 29. 10:33
A kérdező szavazást indított:
Főzőtejszín
Habtejszín
15 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Én leginkább zsírszegény tejföllel szoktam, azzal szeretem.
dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
A főzőtejszín az olcsósított habtejszín.
dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

A habtejszín zsírosabb mint a főző. Azt higítanod kell az ételben vízzel, húslevessel, borral, különben sürübb lesz forralás után.

A főzőtejszín kevésbé sűrűsödik, és még nem domináns ízű. Jobban alakítható az ételben.

De mindkettő használható, csak kicsit eltérően.

dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Egy habtejszín sokkal ízletesebb mint műtejszín guargumival televerve.Jó étvágyat hozzá.
dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
dec. 29. 18:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!