Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Évek óta van egy kerámia...

Évek óta van egy kerámia mélytányérom. Néhányszor melegítettem benne a mikróban ételt. De csak most vettem észre a jelzést rajta, hogy nem mikrózható. Lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés
Még ajándékba kaptam valakitől úgy 5-6 éve, néha használtam. Hébe-hóba, nem olyan sűrűn a mikróba is beraktam benne ételt, leginkább levesféléket. Most vettem észre, hogy a tetején kezd elkormosodni. És csak most láttam meg az alján a jelzést, hogy nem mikrózható. Tudom, elég nagy hülyeség, de nem olyan sűrűn használtam. Mennyi eséllyel lehet ettől valami betegségem?

márc. 19. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Semmi esélye. Ez a jelzés a tányér épségét szolgálja, nem az emberét.
márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1: Csak mert olvasni olyat, hogy a mikrózástól az ételbe is káros anyag kerülhet, ha nem mikrózható dolgot rakunk be.
márc. 19. 20:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű nem lesz bajod csak az anyag nehezen viseli a mikrót, könnyen törik.
márc. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3: Most, ahogy belegondoltam, eddig is láttam már a kormozódást, de azt hittem, hogy csak befogta valami. Tegnap tűnt jobban szembe, és reflexből megnéztem a tányér alját, hogy áll-e rajta valami figyelmeztetés.

Mindenesetre ment a kukába, az a legbiztosabb. Amúgy is ritkán használtam.

márc. 20. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!