Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell eltenni mézet...

Hogyan kell eltenni mézet gyermekláncfüböl?

Figyelt kérdés

A virágnak a zöld részét is leszeditek?Egyik nap felteszitek föni a virágokat a vízzel,másnap meg hozza a cukrot?Vagy egy nap mindent?Forron kell elrakni üvegekbe,és aztán dunsztba (pokroccal betakarni 1-3 napig)? Vagy nem kell dunszolni?

Melyik a jo recept rá?Amibe több cukor megy,vagy amibe kevesebb?


2011. máj. 3. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Mézet CSAK a méhek tudnak készíteni. Te legfeljebb cukorszirupot tudsz csinálni,amit gyermekláncfűvel ízesítesz.
2011. máj. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes kérdés! Mézet csak a méhek tudnak létrehozni. Olyat eltudnák képzelni, hogy mézbe rakok gyermekláncfüvet.
2011. máj. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt van a keresett recept:


[link]


A virágot a szára felett kell elszedni, a zöld csészerészt is bele kell tenni.


Az elsö két válaszolónak: a pitypangméz/gyermekláncfüméz NEM igazi méz, hanem a virágokból készitett mézállagú és izü gyógyhatású sürü szirup - ezért NEM méhek, hanem az emberek készitik.

2011. máj. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Két elsö válaszolonak külön köszönöm a választ,ezt az oldalt el se lehetne már képzelni kiokosítások nélkül.Itt felénk a szörpöt méznek is nevezik.

A 3. válaszolonak meg köszönöm,hogy a KéRDéSRE felelt.

2011. máj. 3. 09:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam ezt, azt igen hogy teának a levelét megfőzni, vagy nyersen fogyaztani saláta ként, nagyon jó béle bajokra. Na de ezt is tudom, Igen ahány falu annyi szokás..... ezt én is kiprobálom....
2011. máj. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hű, ezt én is megcsináltam régen, egy Maria Treben könyvből (Egészség Isten patikájából, azt hiszem).

Már nem emlékszem pontosan, de a virágokat kellett egy kicsit főzni, aztán egy éjszakára állni hagyni, utána meg cukorral és egy pici citrommal lassú tűzön addig sűríteni, amíg megfelelő mézállagú nem lesz.

Sok virág és sok cukor kell hozzá, a virág szár nélkül.

Az én nagypapám méhész volt, amikor megkóstolta, nem jött rá, hogy nem igazi... Tényleg olyan, mint a méz.

2011. máj. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"Két összemarék pitypangvirágot teszünk egy liter hideg vízbe és lassan főzzük. Amikor a

víz bugyogni kezd, a tűzhelyről a fazekat levesszük és éjszakára állni hagyjuk a főzetet.

Másnap az egészet egy szitára öntjük, lecsepegtetjük és két kézzel jól kinyomjuk. A léhez egy

kiló nyers cukrot keverünk és hozzáadunk egy karikára vágott fél citromot, esetleg héja nélkül

csak a levét. Ennél több citromtól savanyú lesz. A fazekat fedő nélkül tesszük a tűzhelyre. A

legkisebb lángon (fokozaton) melegítjük, hogy az összes vitamin megmaradjon benne. A főzetet

pároljuk, vigyázva arra, nehogy forrjon. A masszát egyszer-kétszer hagyjuk kihűlni, hogy

ellenőrizhessük az állagát. Nem szabad túl sűrűnek lennie, mert akkor idővel kikristályosodik. De

túl híg se legyen, mert akkor megsavanyodik. Az igazi, megfelelő állagú szirup zsemlére vagy

vajaskenyérre kenve rendkívül ízletes."

Nagyon egészséges és valóban méznek is szokták nevezni.

A leveléből salátát vagy főzeléket lehet készíteni. A gyökere nagyon jó problémás bőrre pakolásként. 23/N

2011. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!