Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Utólag is bele lehet tenni a...

Utólag is bele lehet tenni a szalicilt a lekvárba?

Figyelt kérdés
tegnap főztem lekvárt,azóta száraz dunsztban vannak de ma azt mondták hogy mindenképpen kell bele pl szalicil különben tuti megromlanak.....utólag még bele rakhatom vagy már mindegy.
2011. júl. 19. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Rakd a lekvár tetejére, Anyukám is így szokta. Mondjuk mi egy picit főzés közben is rakunk bele, plussz a lekvár tetejére, mikor már üvegben vannak.
2011. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én soha nem teszek bele, még nem romlott meg.

Ha szétfőtt a gyümölcs, beleteszem a cukrot, és összefőzöm vele 10-15 percig.

Alaposan kimosom, és vízben kifőzöm az üvegeket és a tetőket, ha lecsöpögött, a forró lekvárt beletöltöm, lezárom, és pár percre fejtetőre állítom. Amelyik kifolyna, annak megigazítom a tetejét. Nem szoktam tenni rá se celofánt, se semmi mű dolgot. Utána takarók közé dunsztba teszem, 2-3 nap alatt, lassan hűl ki, ezalatt elpusztulnak a bacik.

Ha már lezártad, és bedunsztoltad, én nem nyitnám ki, ha tisztán tetted el, kicsi a valószínűsége hogy megromoljon.

2011. júl. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!