Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Cukkinit egeszben le lehet-e...

Cukkinit egeszben le lehet-e fagyasztani, kesöbb parolva fogyasztashoz?

Figyelt kérdés

Lehamozva, nagyobb darabokban? vagy szeletekben? Nem enged tul sok levet, elveszitve az izet?

Tapasztalatokra lennek kivancsi!


Eddig csak tökfözeleknek, reszelve tettem el, ebböl töltött tököt vagy parolt tököt csinalnek.


2011. júl. 29. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
töltöttnek alkalmatlan, kockára vágva köretnek esetleg még elmegy, de ha majd csinálod, azonnal ecetezd meg egy kicsit, mert szétfőhet.
2011. júl. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Lehet nyugodtan, akár töltheted is (az elözö nem sokat ért ehhez), de csak akkor lesz finom, ha FAGYASZTVA töltöd és azonnak a forrósütöbe rakod. Ha elöre kiolvasztod, akkor szétesik.
2011. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Kikérem magamnak, hogy nem értek hozzá!!! majd a kérdező kipróbálja a te általad javasolt töltött cukkinit és a saját kárán majd megtapasztalja, hogy érdemes volt-e vagy sem.

légy szíves óvakodj, más válaszainak minősítésétől.

2011. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pont a kiserletezest akartam megsporolni... :) Emiatt kerdeztem...
2011. júl. 30. 22:37
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

éveken ét én is termesztettem cukkinit, rengeteg volt.én is kpróbáltam sokféle képpen, de a gyalulton és a kockázotton kívül, minden kísérlet csődött mondott.

töltve is , panírozva is próbáltam eltenni fagyasztva, hát egy löttyedt vizes massza lett az egészből.

a panírt is eláztatta, szóval nem volt tökéletes.

nagyon nagy a víztartalma,és a kristályosodott jég percek alatt vízzé olvad,élvezhetetlenné téve az ételt.

a főzés más,akkor saját levében megfőhet, párolódhat.

üdv-első-

2011. júl. 31. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Próbaképpen fehér tököt feldaraboltam, bepaníroztam, és a fagyasztóba tettem 2 hétre. Amikor kiszedtem, forró, bő zsírba tettem fagyott állapotban.

Az eredmény = kanállal szedtem ki belőle. Egyrészt a panír azonnal levált róla, másrészt a tök pillanatok alatt szétment = télire ebben a formában nem fogok lefagyasztani!!!!

2011. júl. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!

Kockazva mit csinaltok belöle? Köretnek tervezem, de a ferjem nagyon ellene van (ö a tökfözeleket sem szereti). A cukkinikremleves is jol hangzik.

2011. júl. 31. 16:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

kockázva kb 2x2-esre, megpárolom egy kis olajon, teszek rá pár csepp ecetet, egy pici cukrot.ha megpuhult (pár perc) de még egybe van, akkor teszek rá vágott kaprot, és le is veszem a gázról.sültek mellé szoktam savanyúság helyett.

van amikor lehűtöm, és hideg joghurttal keverem össze, úgy is nagyon finom hideg saláta.

nyáron grillezéskor szoktam készíteni, a vendégek csak néznek olykor, hogy cukkiniből ezt is lehet:)))

jelzem, mint minden, ez is szezonjában, frissen az igazi, de

azért egy két adaggal szoktam fagyasztani.

2011. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szuper! Kiprobalom, köszönöm!
2011. aug. 1. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!