Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tartármártást házilag?

Tartármártást házilag?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Holnap este rántott sajtot készítek.Viszont még soha nem készítettem tartármártást,kérlek ne toljatok le,hogy nem googlezok,de engem házi praktikák érdekelnének..Köszönöm:)
2012. febr. 17. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Majonéz meg tejföl meg uborkaszeletek.


Ha a majonézt is házilag akarod csinálni akkor



Tejföl, meg mustár meg étolaj és némi tojássárgája.



Ha a mustárt is házilag akarod csinálni...........



......... Akkor jobb ha mész mustármagot vetni és kapálni!

2012. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Majonéz készítése.

Egy tálba üss tojássárgáját,pici sóval. Önts bele egy csepp olajat (ne többet),majd keverd jól el a tojással., Ha lekeveredett,akkor újra pár csepp olaj. Ezt folytasd addig,amíg a majonéz eléggé sűrű. Akkor már önthetsz hozzá egyszerre több olajat is.De akkor sem sokat egyszerre,és mindig jól el kell keverni.

A kész majonéz vajkeménységű. Ebbe tégy tejfölt,mustárt,borsot,(még más fűszert is tehetsz bele),jól elkevered és kész a tartármártás.

Ha az elején több olajat öntesz bele a kelleténél,az olaj nem keveredik el a tojással,hanem kicsapódik.

Ebben az esetben egy másik tálba üss egy tojássárgáját,és ehhez add apránként az elrontott masszát.

2012. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. febr. 17. 21:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha van olívaolajod akkor azt használd, ha nincs, akkor jobb minőségű étolajból és tojássárgájából tudsz majonéz készíteni. Fő alkotóeleme a türelem is. A tojás habverővel esetleg villával „szellőzteted”, miközben kezdetben csak cseppenként adod hozzá az olajat. Később is kisebb adagokban, de vékony sugárban öntöd hozzá. A lényeg, hogy sok levegőt vegyen fel, s a tojás az olajjal, selymes, egynemű szuszpenziót alkosson.

Ha ez megvan, kevés mustárt, citromlevet és cukrot adj hozzá. Ezekkel jól el kell keverni.

Tartármártáshoz ezen kívül kell még tejfel is. Esetleg kevés borsot is adhatsz hozzá.

2012. febr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-3 ek. tejfölbe teszek tubusos majonézt, a tejfölnek kb. 1/3-adnyi mennyiségét, kevés mustárt nyomok bele. Őrölt borssal, cukorral ízesítem. Nekem ez is jó, és igen egyszerű.
2012. febr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én ugyanúgy készítem, mint az utolsó hozzászóló, tehát: tejföl+pici cukor+bors+majonéz+kis mustár, csak rakok hozzá 1-2 ek bort is, szerintem úgy az igazi:)
2012. febr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

8,10 vagyok.

Bor?

Kipróbálom. Köszi!

2012. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!