Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit esznek, akik havi kb 20...

Mit esznek, akik havi kb 20 -30ezerből meg tudják oldani az étkezést? Szóval, hogy lehet megoldani, hogy nagyon olcsón jókat együnk?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 19:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%
Azok azt esznek, hogy van egyedül van vagy pedig egy pár :)
2012. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

reggeli: nagyon sok lekvárt tettem el-ezért lekváros kenyeret szoktunk enni, tejjel vagy tejeskávéval

kenyeret, zsemlét itthon sütöm-gazdaságosabb

trappista sajtot szoktam venni egy egész gurigát, azt felosztom, szeletelem ez megy szendvicsbe

felvágottnak nem nagyon szoktunk venni max van a falni jó pulykapárizsi azt szoktuk még

gyerekeknek zabpehely+tej és méz

vagy sütök kalácsot, péksütit és azt lekvárral


tízórainak, uzsinak gyümölcsök, joghurtok, piacon olcsóbbakat szoktam venni vagy ami már egy kicsit ütöttebb-pl alma/narancs szokott lenni 120-130ft-ért ezt megveszem a jobbakat megesszük, a rosszabbakat kivágom (ami nem olyan rossz, csak ha van már egy-két barna folt akkor már megy a rosszabb minőség közé) szóval azt kivágom, és másnap gyümölcslevesbe, tejberizsbe, husokhoz párolva jó lesz

husokat nagyobb adagban-darálthús viszonylag olcsóbb ebből rakottkáposzta, székelykáposzta, töltött paprika, fasírt nagyon jó

sok lecsót/paradicsompürét/savanyúságot tettem el, ezért heti szinten van valamilyen paradicsomos étel- paradicsomleves, töltött paprika főtt krumplival, paradicsomos káposztafőzelék fasírttal stb

krumpli nagyon olcsó-ezeket nagyon lehet variálni, pl vacsorára egy egyszerű sütőben sült krumpli tejfölös hagymával, vajjal nagyon finom, ebédnek rakottkrumpli, paprikáskrumpli, krumplileves, krumplistészta csalamádéval (házi), vajas/hagymáskrumpli valamivel (pörkölt, sült virsli, rántott sajt, párizsi, fasírt) stb

leveseket főleg a zldség és a húsleves ami jó, zöldségleveseket mindig dúsítom krumplival, gerslivel így laktatóbb

csirkemáj olcsó, ez feltétnek nagyon jó

rizs szintén olcsó-rizseshús, rizibizi, töltött zöldségek, székelykáposzta, töltött paprika, stb

ha van száraz kenyér akkor az vagy zsemlemorzsa vagy pedig melegszendvics, bundáskenyér, krémlevesknek piritott kenyér-szóval mindent felhasználni

hogy ha nagyon sokfajta maradék marad (pl szalámi/párizsi vég, pici kolbász, paradicsomszósz, húsmaradék, kis sajtmaradék-akkor pizzának megcsinálom

lecsót szoktam csinálni mivel abból sokat raktam el, tarhonyával laktató vagy pedig husit lesütök és lecsósan

oldalast szoktam lesütni, azt nagyon szeretjük húszsíros kenyérrel hagymával

zöldségeknek most a szendvicsbe használok uborkát, retket, csalamádét, savanyúkáposztát

fejeskáposzta nagyon olcsó abból káposztástészta, rakottkáposzta jó

répa olcsóbb ez rágcsálni is tökéletes

sajnos a tojás az nagyon drága ebből próbálok spórolni(kis vízzel felhigítom)

édességnek nudli-mivel a krumpli olcsó, tejberizs, gofri, különféle piskóták, sósnak sajtos pogi, tejfölös-sajtos lángos, tócsni, prósza, tejfölös-hagymás-kolbászos kenyérlángos

a husokat mindig csontttal együtt veszem-olcsóbb és a levesbe jó

tészta nagyon olcsó és variálható-krumplis, káposztás, dejós, mákos, túrós, zöldséges, majonézes, sajtos, paradicsomos, husos stb stb

olajból kevesebbet hazsnálok, inkább vaj vagy margarin

tejtermékek simán a sajátmárkás nagyobb joghurt, kefír, tejföl, túró

gyümölcsjoghurtot nem veszek a natur olcsóbb és inkább teszek a gyerekenke bele gey kis lekvárt

sajtos bundáskenyér fokhagymával

zöldséges-husos bolognai laktató vacsora és finom

2012. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

azzal kezdeném, hogy én testépítő vagyok. napi 5-6x eszek, ebből 3x 150g csirkemell + 100g rizs + 100g vegyes párolt zöldség a menü. egy ilyen adag kaja 260ft-ba kerül. ez minőségi, és szerintem erre nem lehet azt mondani, h drága. egy ilyen adagban 40g fehérje van és 90g szénhidrát. egy átlag ember jobb esetben is csak max 3x eszik. (most a gyerekeket nem említeném a tízórai, uzsonna stb...) reggelire ajánlom mindenkinek a kevert fehérjekoncentrátumokat. ezeket tejjel, vizzel kikeverve zabpehellyel tökéletes reggeli. én minden napomat egy ilyen zabpelyhes fehérjével indítom, ami 150 ft-ba kerül. ez tartalmaz 40g fehérjét és 70g szénhidrátot. ebböl a 100 gramm zabpehely csak 40ftba kerül.

szóval eddig megvan a reggeli, az ebéd. és minőségi kaját ettünk(azt hozzátenném, hogy a legtöbb embernek ezek az adagok nagyok lennének, ezek nekem vannak belőve az étrendembe) és most járunk 410ft-nál.

vacsorára ehetünk burgonyát karajjal, svanyúsággal, vegyes körettel ez sem fog többe kerülni 260 ft-nál.

670 ftba kerül napi 3 étkezésem. ismét hozzáteszem, h egy nőnek pl elég lenne kétszerre az én egy adagom.

ez nekem havi 20E be kerül. a fentmaradó 10Eből pedig lehet venni tojást, ha reggelire nem koncentrátum megy, vehetsz felvágottat,vörösárut, gyümölcsöt.


lehet kicsit zagyva amit írtam, már késő van, de a lényeg h próbáljatok meg minél egészségesebben, minőségi alapanyagokból főzni. nem lesz drágább, mintha egészségtelen szemetet ennétek.

az alap a rizs csire zöldség. de lehet variálni a rizset burgonyával, a csirkét hallal, karajjal. ja és ne egyetek pangasiust! remélem tudtam valamit segíteni. bár tudom h egy családnál másként megy a helyzet, ahol olyat kell csinálni, h mindenkinek jó legyen, ne legyen unalmas. de én még csak a barátnőmmel élek, egyszerűbb, mert ezt én mindig magamnak főzöm, le van dobozolva, ki van mérve minden napra minden adag.

2012. márc. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A 19,32-höz hasonlóan, csak én nyáron a fagyasztót raktam tele zöldségfélével (borsó, bab, karaláb, karfiol, répa+gyökér, zöldpaprika, tök stb.) és most abból gazdálkodok. Ahogy érnek, teremnek akkor havonta kb. a téli fűtés-számlának tizedét költöm arra, hogy a téli vitamin-szükséglet meglegyen. Húsokból az olcsóbbakat vásárolom (máj, baromfi), a sertést-marhát csak néha. Abból csak akkor spájzolok, ha akciósba futok, egyébként csak a heti szükségletet veszem meg. (Lehet, hogy a köv. héten már valahol lesz valami akció!) Étel maradékot nem dobunk ki, mindent fel lehet használni valami más kajához!
2012. márc. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Kedves 3.! Olyan irreális árakat írsz, hogy a hajam égnek áll. A csirkemellnek kilója 1500 Ft. A karaj is majdnem ennyi. Hol vásárolsz, áruld már el.
2012. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

3. vagyok


pl. mult héten akciós volt a mellfilé az interspárban, 1290/kg. egyébként egy helyi kisebb vágóhídról szoktam venni, 1150 ft/kg áron. nagy tételben 20-30kg-ot. de ha van akció, akkor abból is be lehet tárazni.

de amit írtam azt 1300-as áron számoltam.


rizst a coopban veszek cooposat 289ft/kg

vegyes gyorsfagyasztott mexikói zöldségkeveréket a pennyben 300ft/kg körül, meg nem mondom pontosan, most a zöldborsó /jégkert, magyar termék/ 319ft/kg.


szóval ha számolgatjátok, amit leírtam, az annyi lesz, amennyit írtam. és egyébként tényleg megnézném h hányan bírnák letolni ez a mennyiséget egyszerre. mármint a 15 deka csirkét 10 deka zöldséget, 10 deka rizst.


zabpehely a spárba és pennyben is szinte mindig akciós, 189ft/500g. ebből is megveszek egyszerre 10kg általában.


szóval nem irreális ez, csak szét kell nézni egy kicsit.

2012. márc. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
OFF:5. vagyok, még egyszer, aztán befejezem: számolj már utána kedves testépítő. Úgy kezded: 3x, aztán csak 1 adaggal folytatod. ON
2012. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

de nekem nem is 20000ft-ba kerül egy havi étkezésem. én csak kivettem 3 étkezést az étrendemből.

és kiszámoltam h egy adag mennyibe kerül. egész havi kajálásom tápkiegekkel együtt...húúú...nem is merem kiszámolni.

2012. márc. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

de ha veszed a 150ft-os reggelit, +2 adag főtt kaját 260ft-al számolva, az 670X30, ami 20E/hó.

és ez a 3 étkezés tartalmaz 120g fehérjét, és 250 g szénhidrátot. de ezt megeheti az illető ötszörre is akár. nem hinném, hogy sok ember fogyaszt 120g fehérjét naponta...meg a szénhidrát...amiket irtam, abban semmi cukor. csak komplex szénhidrátok. persze egy átlagember elkölti pizzára a pénzét (600 ft alatt nem kap) kólára (300 ft felett) cukrok, zsírok.


szerintem nem írok hülyeséget. mégegyszer mondom, hogy nekem nem 20E a havi kaja. de egy átlagember egészséges hozzávalókból meg tudja oldani havi 20E-ből kanyar nélkül.

2012. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
260 Ft-ért karaj körettel, savanyúval... ezen én is csodálkoztam.
2012. márc. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!