Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell nachos-hoz sajtszósz...

Hogy kell nachos-hoz sajtszósz-t csinálni? Mik a hozzávalók?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én ezt találtam neten:


NACHO SAJTSZÓSZ

1/2 csésze bármilyen liszt, 1/2 csésze élesztőpehely, 1 tk tengeri só, 1 tk chilipor, 1/2 tk hagymapor v granulátum, 1/2 tk csípős vagy édesnemes őrölt paprika, 1/4 tk fokhagymapor, 1/4 tk szárított oregánó, 1/8 v 1/4 tk cayenne bors, 2 csésze víz vagy édesítetlen növényi tej, 1/4 csésze olivaolaj, 1/2 tk bármilyen fajta mustár, 1/2 tk világos miszo, 1/4 csésze aprított petrezselyem (elhagyható)

A lisztet, élesztőpelyhet, sót, hagymaport, fokhagymaport, chiliport, cayenne borsot, oregánót és az őrölt paprikát keverjük össze egy lábosban. Fokozatosan adjuk hozzá a vizet vagy növényi tejet, az olivaolajat és a mustárt. Közepes lángon főzzük és folyamatosan kavargassuk egy habverővel amíg sűrű és síma nem lesz és elkezd bugyborékolni. Vegyük le a tűzről és keverjük bele a miszot. Tálalás előtt belekeverhetjük a petrezselymet.

2009. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Sok sajt (lapokra vágva), tejszín, fűszerek (só,bors)


Elvileg 1 poháj tejsz. és 10 szelet sajt, de hogy az most tényleg megkkora, azt nem tudom. Tejszín a fazékba, serpenyőbe.. megmelegíted és fokozatosan teszed bele a sajtokat és kevergeted hogy ne égjen oda és jól megolvadjon a sajt.


Én még nem próbáltam, de van egy ilyen recept.

Ha biztosra akarsz menni akkor keress egy fondue receptet, az is sajtszósz, csak ami neked nem kell bele azt kihagyod, persze nem a tejszínt, hanem az alkoholt meg hasonlókat.

2009. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Előzőnek: (első vagyok) én ilyen sajtszószt szoktam cisnálni, de szerintem a nachoshoz nem ilyet szoktak adni. Ez a sajtszósz inkább húsokhúz, rizshez jó nagyon. Szerintem. de mindenki maga dönti el mihez eszi:)
2009. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Biztos vagyok benne hogy a tied finomabb kedves első, de én a miszórol azt se tudom mi az, chiliporom sincs itthon, meg van egykét dolog ami szerintem nincs a moziban a nachoshoz adott szószban, ugyhogy én így csinálnám.. talán marad egy kis sajt íze a szósznak. :D

Remélem nincs harag, majd a tiedet is kipróbálom valamikor. :)

2009. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Harag nincs:) én csak neten találtam ezt a nachos szószt most, nem csináltam sose meg, és nem is cisnálnám, túl sok por meg szárított cucc kell bele, aminek nem vagyok a híve:) de egyébként lehet egyszerűbb megnézni boltban miből van egy ilyen szósz, és valami olyasmiket beledobálni tejszínbe:D
2009. júl. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Én is valami hasonlót akartam írni elsőre, de ha a bolti szósznak megnézed a tartalmát ilynek lesznek: Nátrium benzoát, étkezési sav, izfokozó, stabilizátor, E142-es szinezék, E134-es kutyafüle stb.


Lényeg a lényeg, ha ebböl megcsinálod a szószt ember, akkor én állom hozzá a tortillát. :D

2009. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

2. Lapka sajtra gondolsz ?

2009. júl. 4. 23:59
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem kifejezetten, szerintem válogasd ízre, inkább rendes sajtal próbáld én Goudával vagy Edámival próbálnám talán.
2009. júl. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
72%

$ziasztok!



Szószhoz:


-10 dkg sajt

-15 ek tejszín

-1/2 csipet só

-bors(ízlés szerint)

-chilipor(ízlés szerint)

-1 fél gerezd fokhagyma

-mustár(ízlés szerint)

-2 ek liszt

-mexicói fűszerek(elhagyható)



Chipshez:

-30 dkg finom liszt

-30 dkg kukorica liszt

-1 kanál só

-kis kanál oregano

-fűszerek izlés szerint

-ajánlos hogy kis paprika+sajt porban hempergessük meg sütés után



Elkészítés:


A tészta hozzávalóit keverjük össze!A kész tésztát nyútsuk ki majd 3 szög alakú kockákat vágjunk belőle amit olajban süssünk ki!A sajt összetevőit keverjük össze majd egyre nagyobb tűzön olvasszuk meg és forraljuk bugyborgásig!!


:)


Nekem naygon ízlett próbáljátok ki!Sok tapasztalattal készítettem!

Isteni


Łove maci<33 ღαηηα•●◦▫ღ:].^^       

2010. jún. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
65%

Előzőnek: Tegnap elkészítettem a nacho szószt meg a chipset is. De lenne egy kérdésem. A tészta hozzávalóit összekevertem, de mivel gyúrjam össze hogy összeragadjon ? Én tejjel meg olajjal csináltam, de nem lett valami finom :(

Valami tipp esetleg ?

2010. júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!