Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Spórolós ételek, levesek...

Spórolós ételek, levesek főételek, praktikák?

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 13:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Ma egy ajándékba kapott patiszont rántottam ki. Vékony szeletekre vágtam és úgy paníroztam, mint a rántani való húst. Nagyon finom lett. Főtt krumplit adtam hozzá és kovászos uborkát. Maradt egy másik is, abból pénteken patiszonos lecsó készül. Ez egy olcsó, finom étel.
2012. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
paprikás krumpli,
2012. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

Hónap végén én néha szuperolcsó levest csinálok :D Víz, vegeta (vagy egyéb fűszerek), ami épp otthon van zöldség, de anélkül is finom. :)

Amúgy böngéssz a neten, írd be hogy olcsó ételek, és találd meg a kedvedre valót! :-)

2012. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

francia saláta alapot megveszem olcson ,és abból csinálok krémlevest ,

Maradék krumpli püréböl -pogácsát csinálok

Ha marad pörkölt akkor rizzes hús ,vagy tarhonyás hús lesz belöle,ha több marad hortobágyi palacsinta

maradék sonkából -sonkás kocka

maradék sült húsokból meleg szendvicskrém

2012. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Már nekem is nagyon sok receptem van,nekem ez a hobbim meg mert nem olyan világban élünk ahol terülj-terülj asztalkám van amit a netről néztem,de kíváncsi lennék olyanra amit már más kipróbált.Vagy praktikára pl.én a darált hús feléhez konzervhúsit teszek mert így kiadósabb...stb
2012. aug. 15. 14:05
 6/22 A kérdező kommentje:
Jaj az utolsó nagyon ügyes!
2012. aug. 15. 14:07
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

főtt krumpli levéből köménymagos leves, vagy kenyérleves-száraz kenyér ha marad csak beledobálod

most nagyon olcsók a zöldségek, gyümölcsök a piacokon

tökfőzelék fele cukkiniből, paradicsomos káposzta, krumplifőzelék, spenótfőzelék, ezekhez rántott cukkini, patiszon, sült virsli, rántott párizsi

krumplileves tarhonyával/gerslivel

paradicsomos rizsleves, rizs/törtkrumpli rántott cukkinivel, hagymával, sajttal,

darálthúsból fasírt-több rizs és zsemle, cukkinibe, padlizsánba tölteléknek itt is több rizst használj

tarhonyás paprikáskrimpli pár szál virsliből, hozzá uborkasaláta, koviubi

sajtos-tejfölös, dejós, zöldséges, paradicsomos-sajos, spenótos-sajtos, túró, káposztás, krumplistészta

spenótus gnocchi

tarhonyáshús, rizseshús párizsiból, virsliből

krumplirakottas zöldségekkel, rakottkrumpli virslivel, tócsni

cukkinis lecsó 1-2tojással hozzá tarhonya vagy rizs

zöldséglevesek búzadarából hozzá levesbetét

csirkemáj hagymásan zsírban lesütve-reggelihez, vacsihoz kenyérhez

most rakj el lekvárt, befőtett, lecsót, paradicsomlevet, savanyúságot

szilva, nyári alma 120ft a piacon-levesnek, pitének, tejberizshez, piskótához nagyon jó

rizskoch csokipudinggal

görögdinnye 68ft ebéd után laktató

ha palacsintát sütsz jócskán tegyél bele vizet, ha rántott ételt csinálsz vízzel vagy tejjel higísd

tartós tej a 1.5-ös palacsintának, tejberizshez nagyon jó és 140ft

pörköltbe több hagyma, paradicsom, paprika, esetleg cukkini és mehet hozzá virsli és párizsi is

tömlős sajtokból tudsz csinálni sajtgombócot akár levesbetétnek is

2012. aug. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
De jó ilyenre gondoltam! De örülök!Hogy csinálod a francia saliból a krém levest? A tarhonyás hús virsliből is igen jó ötlet a rántott párizsiról meg már elfelejtkeztem!Várok még válaszokat,hát ha egymásnak is tudunk így segíteni! :-))
2012. aug. 15. 14:25
 9/22 anonim ***** válasza:

- Ki tudod rántani akármelyik tökfélét ha bepanírozod, azon kívül még lehet csinálni rántott kelkáposztát, van aki a nyers krumplit panírozza és rántja ki.

- Olcsó a rác-krumpli (nyers krumplit összeraksz mindenféle zöldséggel, paradicsommal, mint a rác-pontyot és összesütöd)

- Héjában főtt krumplit megtörsz, beledarabolsz 1-2 apróra vágott főtt tojást, 1 nyers tojással, liszttel, sóval, borssal, zúzott fokhagymával összegyúrod, és mint a fasírtot megsütöd. Kelkáposzta-főzelékkel tálalod.

- Hagymás törtkrumpli-maradékból lesz a krumplis tészta

- Pörkölt maradékból gulyás leves, vagy éppen rakott zöldbab

- Sült hús maradékból lehet brassói, vagy éppen csíkos tokány és hasonló

2012. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

utolsó vagyok

maradékok lemaradtak

én hétre vásárolok, mindenből nagyobbat

pl szombaton vettem egy nagy cukkinit abból vasárnap volt töltött cukkini

hétfőn cukkinikrémleves, paprikáskrumpli

tegnap vajaskrumpli rántott cukkinivel, paradicsomsaláta

ma tökfőzelék sült virslivel

holnap tojásos-kolbászos-virslis lecsó lesz, mivel maradt még egy kis kolbász és virsli is, előző napokról és van még egy kis cukkini is

pénteken maradék paradicsomból egy paradicsomleves és rizs lesz fasírttal(itt a töltött cukkiniből maradt meg a fél darálthús ezt csináltam meg fasírtnak és lefagyasztottam) és hozzá bazsalikomos paradicsomsaláta-szintén maradék paradicsom

reggeli sajt, lekvár piritóssal

cukkinikrém, párizsikrém, tojáskrém, hozzá uborka, paradicsom, paprika

vacsora eddid volt palacsinta gyümölcsökkel, húszsíroskenyér, melegszendvics


maradék ételfelhasználási trükkjeim

ha marad borsó vagy babfőzelék ami kb 5-6ek de már senki se kívánja-szűrőn átmosom és rizshez keverem másnap

maradék főttkrumpli-nudli, pogácsa, leves, gombóc, lángos

maradék sajt-rakott, töltött ételekre, krémleveshez, melegszendvics, bundáskenyér

pörköltmaradék-melegszendvickrém, bolognai, pizza, lasagne, rizses, tarhonyáshús, nokedlihez, főtt tésztához

romlandó gyümölcsök-pite, piskóta, gyümölcskocsonya, sültekhez, kompót, tejberizshez, gyümölcsleves

maradék rizs-rizsleves, rizsgombóc

maradék zöldségek-rakottas csak úgy ami maradtak-padlizsán, cukkini, borsó, bab, paradicsom, krumpli stb közéjök 2főtt tojás felszeletelve tetején sajt és tejföl

száraz kenyér, kifli-guba, zsemlemorzsa, melegszendvics, piritós, levesbe, koviubiba, fasírt, aranygaluska, bundáskenyér, piritott kenyérkocka tejföllel, sajtszósszal, levesbetétként

maradék mindenből egy kicsi-pl mák, dió, lekvár, kókuszreszelék-hókifli, kalács,

2012. aug. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!