Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell török mogyorót...

Hogyan kell török mogyorót blansírozni? (hőkezelni)?

Figyelt kérdés

Elolvastam a neten folyamatot csak nem tudom, hogy házilag ez ugyanúgy kivitelezhető-e mint mondjuk a vízgőz feletti csokoládé olvasztás?

Valahogy így képzelem: közepes lángon vízzel töltött bödön, tetejére a másik edény, és akkor abba a mogyoró, és arra egy fedő?


Valahogy így?


Nyersen is megehető a török mogyoró?

(fa alól felszedegetett, házilag tört mogyiról van szó)



2012. aug. 27. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megeheted frissen törve is, semmi bajod nem lesz tőle, nagyon finom. A blansírozás hirtelen forrázást jelent, de a mogyorót nem feltétlenül kell blansírozni. Ha le akarod szedni a vékony barna héját, akkor szükséges (ez főleg a mandulánál játszik). Ehhez vagy egy percre forrásban lévő vízbe mártod (nem kell vízgőz felett); vagy pedig serpenyőben vagy tepsiben kicsit megpirítod; utána papírtörlővel vagy konyharuhával ledörzsölöd a héját. Forrázás után simán kicsusszan a fellazult hártyából.
2012. aug. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell azt blansírozni. egy perc forró vízben és kibújik a bőréből, ahogy előttem is írták.

a hámozott mogyorót teflonban utána lehet egy picit pirítani, úgy még finomabb.

2012. aug. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jó!:)

Köszönöm szépen a segítséget!:)


Azt még meg tudnátok mondani hogy meddig tartható el? Mondjuk üvegben?

Vagy ha nem üvegben, akkor miben tartható hosszabb ideig?

(egész sok van, és még szándékozom szedni is(amíg van) és ezért kérdezem!:)

2012. aug. 27. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Legjobb, ha megpucolva, bezacskózva a fagyasztóba teszed. egyrészt nem avasodik, másrészt a molyok sem tudják megtámadni.én diót, mákot is ott tartok.
2012. aug. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!