Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hagyományos mázas kerámiabögré...

Hagyományos mázas kerámiabögrék (olcsóbb fajták) kibírják, ha bennük sütök túrófelfújtat?

Figyelt kérdés

Nincs szufléformám, és igazából csak ezért az egy sütiért venni sem akarok, viszont szeretnék egy receptet kipróbálni. Vajon 20-25 percig kibírják a bögrék is a 170 °C-ot, vagy inkább ne kísérletezzek vele?

Illetve: egy túrós, tojásos, kevés lisztes tészta mikróban megsülne? A szóban forgó bögrékben "sütöttem" már mikrós sütit, azzal minden rendben volt. Ha tudnám, hogy ez a túrós tészta is megsül mikróban, akkor inkább ott próbálkoznék.


2012. nov. 29. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen 200-fokig birják a hőt.

Amikor kiégetik a kemencémben akkor is 200 fokon csinálják.

2012. nov. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen
2012. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, nekem csak ilyen bögréim vannak és már a mikróban megrepednek, nincsenek eltörve csak hajszálrepedések vannak rajta.

Próbáld ki egyszerre csak egy bögrével akkor kiderül.

2012. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
200°C-on? Ugyanmár! A mázas kerámiát is minimum 900°C-on égetnek, tehát a sütő használatától semmi baja nem lesz. De azért annyit elmondok, hogy kerámiaedényt nem érdemes előmelegített sütőbe tenni, mert könnyen megrepedhet.
2012. nov. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azóta kipróbáltam, nem lett semmi bajuk.

2012. dec. 2. 09:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!