Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tudom megállapítani,...

Hogyan tudom megállapítani, hogy friss-e a kókuszdió?

Figyelt kérdés
Ma vettem a Tescoba egy kókuszt de borzalmas íze volt... gondolom romlott volt vagy nem tudom.

2013. ápr. 21. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen valószínűleg sajnos...:(


A kókusz keserű, savanyú sz*r lesz ha romlik.


kívülről sajnos nem állapítható meg, csak akkor jön rá az ember, ha kifúrja, mert a kókusztej sárgás színűvé válik.


Sokan szokták mondani, hogy addig jó, amíg lötyög benne a kókusztej, ha megrázod, de ez nem igaz sajna.

2013. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Addig jó amíg rázásnál lötyög benne a lé. Aztán ha kifúród a lyuknál és kiöntöd a benne lévő folyadéknak tisztának és olyan fehéres színűnek kell lennie. Talán még a folyadéknak az illata is árulkodó! Az íze meg főleg! :)
2013. ápr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt remélem tudod, hogy a kókusztejet a "zöld" kókuszból nyerik. Az itthon kapható barna, kemény héjú kókusznak már csak a húsa az értékes, a leve már nem kókusztej!
2014. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem ugyanaz a kókuszvíz és a kókusztej. Előbbi lötyög benne...
2015. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!