Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Igaz-e, hogy a vöröshagyma...

Igaz-e, hogy a vöröshagyma nem csípi a szemet pucolás közben, ha vizet veszel a szádba? Ha igen, mi az oka?

Figyelt kérdés
2009. okt. 12. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én már próbáltam, evvel csak az a gond,hogy ha több hagymát pucolsz lehetetlen addig a szádba tartani, és egyébként nekem még így is csípett, könnyezett a szemem,de nem annyira mint víz nélkül..
2009. okt. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ok az, hogy máshogy veszel levegöt, ha a viz a szádban van.

De mellette nem árt, ha kinyitod az ablakot is.

2009. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Íme egy másik (rém egyszerű) trükk, hogy ne csípjen a hagyma pucolás-darabolás közben: tessék leülni a székre!

Ugyanis a hagyma illóolajai felfelé szállnak, ami- ha álló helyzetben vagyunk,- akkor egyenesen a szemünkbe megy. Ha leülünk, és megpróbálunk viszonylag nagyobb kartávolságban dolgozni, akkor kevésbé megy a szemünkbe az illóolaj.

Mi anno ezt tanultuk a főzőtanfolyamon, én a mai napig is ezt a trükköt alkalmazom, és nálam bevált.

2009. okt. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én azt nemtudom ,de ha hideg vízbe teszed apucolt hagymát kb.10percre ,akkor sem csíp.:)
2009. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Meg egyébként az orrban lévő nyálkahártyán szívódik fel, csak nem az orrod csípi, hanem a szemed. A azádon vegyél levegőt, ne az orrodon.
2009. okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem bejött. én mindig így pucolom a hagymát. a sokat pucolok, akkor mindig lenyelem a vizet, majd újat veszek a számba. Én arra gondoltam hogy ott bent elzár a víz és a tele száj könnycsatornát.
2009. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!