Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mivel lehetne megsütni a...

Mivel lehetne megsütni a húst, hagymát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos olajat, zsírt, margarint, vagy egyéb zsíros, olajos dolgot nem használhatok. Az orvos kifejezett utasítása. De szeretnék sült húst enni rizzsel. A húst beleteszem tepsibe, leöntöm vízzel, aztán majd megsül, ez így jó, de a rizs? Nem tudom olajon megpirítani, így összeáll. Mit csináljak???
2013. aug. 19. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A rizst főzd meg mint a tésztát. Bő sós vízben, aztán öblítsd át.
2013. aug. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen betegség az, amivel nem lehet semmilyen zsiradékot enni? Lehet, hogy orvost kellene váltanod. Még az epebajosok is ehetnek, sőt kell is enni nekik kevés zsíros dolgot.
2013. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Ilyen betegségről még én sem hallottam. Olyan van, hogy keveset, de, hogy egyáltalán, ez szinte kizárt. Akkor húst sem ehetnél és még nagyon sok mást sem. Zsírszegényen sütőtasakban, fóliában, papírban is tudsz sütni. A rizs főve, párolva is jó.
2013. aug. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Magad adtad meg szinte a választ. a hús egy kis vizet aláöntve lefóliázva ( vagy sütőzacskóban ) a saját zsírjában is megsül a sütőben, akár pirosra is.

A rizs-ahogy írta egy hsz- lehet bő vízben kifőzni, mint a tésztát.

A teljes zsíreltiltást egyébként én sem értem...

2013. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja, nem betegség, hanem egy gyógyszer miatt nem lehet, és csak 4 hétről van szó.

Akkor megpróbálom úgy, mint a tésztát, remélem sikerül! Köszi!

2013. aug. 19. 11:45
 6/6 mustafa33 ***** válasza:
43%
A rizst 7x mosd átt, vagy folyó víz alatt annyira, hogy ne maradjon benne rizspor. Akkor nem fog ragadni. De előpiríthatod teflonban, vagy kerámiabevonatúban is.
2013. aug. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!