Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kenyérsütés géppel? Kaptam...

Kenyérsütés géppel? Kaptam egy Moulinex OW5003 kenyérsütő gépet. Elég bonyolultnak tűnik a használati utasítás. Különben is rozs, vagy telejes kiörlésű kenyeret szeretnék sütni benne. Valaki, aki használ ilyet segítene!?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem moulinex homebreadem van. azt tanácsolom, hogy ne rozs- vagy teljes kiőrlésű kenyérrel kezdd, mert az egy nehezebb műfaj. kezdd inkább fehérkenyérrel. általában a használati utasításban levő receptek vackok (nekem egyik sem sikerült), inkább keress egy egyzserűbb recepttel, amit ismerős ajánl.

sajnos, igaz, hogy ahány gép, annyi féle: egy recept nem mindig nyerő az egyik gépben, hiába volt jó a másikhoz. az elején lehet, hogy nem lesz minden tökéletes, de küzdj :)


ha mégis szeretnél teljes kiőrlésű kenyeret, akkor mondok egy receptet - ez nálam bevált (vicky smallwood könyvéből való):


Graham-kenyér receptje:

½ csésze langyos víz

½ csésze melegített tej

1 tk. só

3 ek. megolvasztott és lehűtött vaj

1 felvert tojás

3 ½ csésze Graham-liszt = egyszer kimértem, ez kb. 400 g-nak felel meg

1 ½ teáskanál élesztő

1 tk. cukor

2009. nov. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
először tedd a sütőformába a lapátot, és utána a fenti recept hozzávalóit a megadott sorrendben (először a nedves anyagoknak kell belemenni, utána a szárazaknak).
2009. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ja, és normál programon, 750 grammos kenyérként, közepes színerősségűre sütöm.
2009. nov. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Kipróbálom.
2009. nov. 12. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!