Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha disznóvágáskor csinálom a...

Ha disznóvágáskor csinálom a hurkát, akkor annyi majoránna kell bele, ahány kg a kása? Illetve plusz 1?

Figyelt kérdés

2014. márc. 21. 17:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy halottam így kell,mennyire igaz ez?
2014. márc. 21. 17:44
 2/6 anonim ***** válasza:

Bárhogy nézem, ez minden oldalról jó nagy hülyeség.


Először is alapvetően kéne valami mértékegység szerencsétlen majorannának, ahány kiló rizs, annyi kiló majoranna? Vagy annyi liter? Vagy annyi zacskó?

De mekkora zacskó? Én 250 grammosakat használok. Az egy egész disznóhoz elég lenne. :)


A másik. Mi az, hogy ahány kiló kása? (nevezzük nevén, legyen rizs)

Nyersen mérve a rizs, vagy már megfőve?

És a lényeg: Mennyire rizses a hurka??? :)


Ha a fele rizs, és ahhoz méred a majorannát, akkor úgy is jó lesz, ha csak az 1/3-a rizs?


Á, ez így hülyeség. Még az se mindegy, milyen majoranna, mert egy horvátrozis gyengébb egy kotányisnál.


Viszont vagy egy tuti módszerem.

Keverés közben meg kell kóstolni, és annyit kell beletenni, hogy jó legyen. :)

Én mindig így csinálom, és még sose hibáztam vele. :)

2014. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

...Ja, és még a plusz 1!

Na, ez is hogy jön ki?!?!


Ha 5 kilót keverek, akkor is plusz 1 kell bele, ha 150 kilót keverek, akkor is plusz 1?

Az arányaiban ez nagyon sántít!

Szerintem ne hallgass ilyen rettentő okos emberekre, én is sok ilyennel találkozom, mindenki annyira ért mindenhez, hogy félelmetes, egyik füleden be, a másikon ki...

Az ízlelőbimbóidnak higgy, az a tuti.

2014. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2014. márc. 21. 18:58
 5/6 doboszoli ***** válasza:

Nem kell túlkomplikálni.

Valamikor valóban úgy tanultuk, hogy 1 kiló száraz rizshez 1 dekagramm majoránnát számítunk. (fele hús, fele kása vegyes májas hurkáról beszélek), de a mai majoránnák már nem az igaziak.

Jelenleg én így készítem: 1 kiló száraz rizshez:

-só 5,5 dkg

-bors 2,0 "

-majoránna 2,5 dkg

-paprika 5,0 dkg

-szegfűbors 10 kilónként 3 deka

-tisztított vöröshagyma: 30 dkg

Ha kérdésed van, segítek.

2014. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget.
2014. márc. 21. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!