Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Karácsonyra szeretnék valami...

Karácsonyra szeretnék valami kis üvegbe zárt finomságot ajándékozni (pl. diós mézsajtot). Ajánlanátok még ehhez hasonló dolgokat?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 23:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ma nézelődtem és olyat láttam egy szamos fabódéban, hogy van egy kis gömb alakú lekvárnak való edény, abban volt pörkölt dió, mandula és az tele mézzel, a tetejét pedig egy kis darab törlő ruhával (kockás) vagy valami széppel lefedheted, szeritnem tökjól nézki :D (célszerű kicsi ilye lekváar tartó edényt venni, mert ha nagyba rakod egy vagon méázre van szükséged :/)
2009. dec. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszeresen csinálok ilyeneket, a mézes magokat aszalt gyümölccsel gazdagíthatod. Egy magasabb nyakú, mondjuk pálinkás üvegbe rakj kb 2 ujjnyi megpucolt fokhagymát, rá egész bors és/vagy durvára törve, babérlevél 1-2, oreganó, bazsalikom, egész fűszerpaprika. Erre önts pénztárcádtól függő olajat, parafadugóval zárd le, 1-2 hét múlva isteni fűszerolajjá érik! Díszítsd természetes dolgokkal, raffia szalag, fagyöngy, égetett szélű papírból cimke stb. Másik: kerek hasú v kis lekváros üvegbe belekockázol fetasajtot, fokhagymaszeleteket, olivabogyót, kapribogyót ízlés szerint, majd rá fűszerek, mint az előzőnél. Ezt kizárólag olivaolajjal töltsd és zárd le! Szintén érlelni kell! Isteni előétel friss kenyérrel, pirítóssal, az alján lévő maradékot vagy olajat ételbe lehet rakni, mi a házi kenyér tésztájába használjuk el. Nálunk mindenki imádja, mindig forgóba csinálom, h legyen érett olaj folyamatosan! Jó időtöltést és kellemes ajándékozást!:)
2009. dec. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én most olvastam egy cikket amiben a saját készítésű bonbonokról írtak, meg adtak pár receptet. Én arra gondoltam veszek szép kis dobozkákat és ilyen általam készített mindenkinek személyre szabott bonbonokat készítek. Nem olyan tartós mint a méz, de szerintem jó. Ha érdekel recept szólj és írok, vagy a cikk linkjét előkeresem, ha érdekel.
2009. dec. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, nagyon jó ötleteket adtatok!
2009. dec. 18. 19:37
 5/14 igabcsy ***** válasza:
100%

Amit én ajánlok az nem édes finomság, viszont nagyon finommá tudja varázsolni az ételeket.

Készíts fűszerolajat.

Nekem pl az egyik barátom imádja az olasz konyhát. A következőt készítettem neki:

Vettem egy szép dekoratív hosszú nyakú üveget, az aljába szórtam fekete és színes borsot, rá egy kevés szárított bazsalikomot, oregánót és kakukkfüvet. Bele dobtam egy szép gerezd fokhagymát, és egy szárított csilipaprikát. Majd felöntöttem jó minőségű olíva olajjal, és parafadugóval lezártam.

Készítettem hozzá egy névreszóló cimkét, amire azt is ráírtam, hogy milyen fűszereket használtam fel hozzá. Kinyomtattam öntapadós papírra, és ezzel cimkéztem fel a fűszerolajamat.

Karácsonyig már nem sok idő van, és a fűszerolaj akkor az igazi, ha legalább 2-3 hétig érik. De ettől még elkészítheted, csak a megajándékozottnak szólj, hogy várjon még picit a felhasználással.

Egyébként a fűszerolajak nagyon dekoratív, mutatós konyhai díszek is lehetnek.

Természetesen olyan fűszert használj, ami a megajándékozott ízléséhez leginkább közeláll.

2009. dec. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "bonbonos" Válaszoló!

Nagyon tetszik az ötleted, megtennéd, hogy belinkeled az oldalt. Én is hasonló problémával küzdök, semmi ötletem sincs. :(

(a kérdezőtől szeretnék elnézést kérni, hogy nem a kérdésre válaszoltam)

2009. dec. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

www.mindmegette.hu/sajat-keszitesu-bonbon-praline-truffel-41843

Helló! Ez a bonbonos oldal!

2009. dec. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs bénán küldtem el, de másold be és meglesz.
2009. dec. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen! Nagyon guszti mindegyik, biztosan kipróbálom. :)
2009. dec. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
pácolt citrom (Stahl:Végre otthon), Hirtelen halál (házi puncs). Fűszer olaj, vegyél dekor üveget, bele fűszernövény, pl. kakukkfű + felöntöt olajjal.
2009. dec. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!