Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Több napos lekvárfőzés?

Több napos lekvárfőzés?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogy valaki több napig főznek lekvárt ez érdekelne hogy mégis hogyan.

2014. júl. 21. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
sok gyümölcsből, egyik nap is pár üveggel, meg másik nap is
2014. júl. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Én csak annyit tudok, hogy a hagyományos falusi szilvalekvár főzés akár napokig is eltarthat nagy üstben, lassú tűz mellett, folyamatos kavarás, váltott "személyzet" mellett.
2014. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ma ez már fölösleges. Ha sütőben csinálod, akkor nem kell mellette állni. Néha meg kell kavarni csak.Igaz, így is eltarthat félnapig.

Az edény (tepsi) méretétől függ, hogy mennyit főzöl egyszerre.

2014. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én a mamámmal szoktam csinálni. Nem üstben. Sok idő, az tény, de megéri. Mi sokat csinálunk, szilvát, meggyet, szamócát, barackot szoktunk, mindet én magozom. :3 egy nagy edényben, becukrozza (1kg) és nem tudom még mit csinál, de fel teszi főzni, fél nap egy olyan, álandó keverés mellett. Egy nagy edényből kb. 5-6 üveg jön ki. Mindenből 20 üveg lesz, ami kitart tavaszig a nagycsaládban. :)
2014. júl. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hay van egy harom honapos porontyom es elso napkimosom az üvegeket es megtisztitom es lecukrozom a gyümölcsöt..masodik nap fözom es teszem el..igy..de szerintem te nem erre gondoltal:)
2014. júl. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!