Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tényleg helyettesíthető az...

Tényleg helyettesíthető az Update1-es liszt zabpehellyel vagy zabkorpával?

Figyelt kérdés
ha igen, nem lenne rossz, talán olcsóbban kijönne az ember.
2010. jan. 21. 22:44
 1/6 A kérdező kommentje:

És ha igen akkor ugyanolyan állagú lesz a tésztánk, mintha liszttel csinálnánk?

Vagyis nem rontja le a minőséget?

2010. jan. 21. 23:01
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb ha nem eszel tésztát, már ha fogyózol.


De ha mindenképp akarsz, akkor a sima fehér búza liszt helyett vegyél graham lisztet, vagy tönkölybúza lisztet.


Graham-ből nem fogsz tudni jó palacsintát főzni, de pl sajtos pogácsát csinálhatsz belőle.


A tönkölyt nem próbáltam.

2010. jan. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mert állítólag norbi lisztje majdnem tiszta fehérje. A zabkorpa meg pehely, meg egy az egyben szénhidrát, bár tény, hogy a legjobb fajtából. Szerintem egy fogyókúrához nem kellenek ekkora faxnik. Simán el lehet hagyni a lisztes cuccokat, ha nagyon hiányolod a kenyeret, akkor eszel egy szelet teljes kiőrlésűt.
2010. jan. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze igaz!

De én szoktam hamis kenyeret készíteni, jóval olcsóbb mint a Norbié.

Kevés Norbi liszt+zabkorpa+tojás+6tejföl+éléesztő.

Pár perc alatt kész és ebben minden update 1-es.

Amúgy csak ezért kérdeztem hogy helyettesíthető e ezekkel mert még az egy hónapos fogyi könyvében is mindkét termék megengedett és 1-es kódú.

És sajnos van aki nem tudja elhagyni a kenyérféléket......

2010. jan. 26. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

én pusztán zabkorpából szoktam (liszt hozzáadása nélkül) palacsintát sütni. vagy mézeskalácsfűszerkeveréket vagy kakaópot is szoktam hozzáadni, ha olyan kedvem van.

nekem ez jobban bejött, mint a graham-lisztes palacsinta (a graham nem szívja be úgy a folyadékot, mint a zabkorpa).

a zabkorpa forró vaníliás tejjel isteni, imádom, főleg gyümölccsel! kiváló rostforrás, és jó tejbegríz helyett.

2010. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is zabkorpázok most, meg összeőrölöm a zabpelyhet és abból is keveset, pl ha valamit bundázok. (rántott hús)

Zabkorpából készítem a kenyeremet, sajnos nincs annyi pénzem hogy annyiért megvegyem a kenyeret, amiből reggelire kb 80 dkg-ot ír és a kenyér maga 300 gr, jobb esetben 4 x-i étkezésre elég és 5-600 körüli az ára. :-(

2010. jan. 28. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!