Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nehezebb kukorica és rizsliszt...

Nehezebb kukorica és rizsliszttel sütni-főzni?

Figyelt kérdés
A páromról most derült ki hogy lisztérzékeny! Úgy tudom rizs és kukorica liszttel lehet neki sütni főzni, de nem tudom hogy ezek a lisztek ugyanúgy "reagálnak" mint a búzaliszt, kevesebbet-többet kell tenni egy-egy ételbe, vagy nem kell változtani az arányokon?? Ha valakinek van valami bevált ötlete azt is szivesen fogadnám!!! Tanácstalan vagyok!!!
2010. jan. 28. 08:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem 2 lisztérzékeny gyerekem van,és én rizsliszttel habarok,rántást is ezzel csinálok bár pirítani nem nagyon szabad.Semmi mellékíze nincs.A kukoricalisztet nem használom mert nagyon "erős "íze van.

Amit még nagyon szeretek a Tesco-ban lehet venni kukorica lepényliszt a diétás dolgoknál van,isteni piskótát szoktam belőle csinálni,és ezt használom még amikor rántotthúst csinálok.Én nem használok zsemlemorzsát mert nagyon drága a gluténmentes ,csak ebbe a lepénylisztbe forgatom meg és tojásba.így mi is ezt esszük nem pacsmagolok 2 felé.

2010. jan. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a kérdésedre nem válaszoltam,a rizsliszt nem csomósodik úgy mint a búzaliszt de tésztát egyikből sem tudsz gyúrni,és kenyeret sem tudsz belőle sütni, mármint csak ebből, mert teljesen más,nem áll össze és olyan furán töredezik bármilyen tésztafélét próbálsz belőle csinálni. A sikér hiányzik belőle.
2010. jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is lisztérzékeny vagyok,és szerintem nem nagyon lehet észrevenni hogy rizs lisztel vagy búzával csináljuk-e.Ami tényleg nem jó benne hogy gyúrni lehetetlen.

Egy jó tanács:).Nem tudom hogy hogy oldjátok meg a kenyeret de a Schar Mix B liszt nagyon jó.Hasonlít az igazi kenyérre,és ebből szoktunk itthon pizzát és lángost is csinálni:).Szerintem nagyon jó!

És a sűrítésre még jó szerintem a kukorica és burgonya keményítő.

Remélem tudtunk segíteni:).

Ha bármi van írj nyugodtan!

:)

2010. jan. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért is kérdeztem ezt mert, kenyeret is szeretnék sütni kenyérsütő-gépben, és azt hittem hogy ezekből a lisztekből is meg lehet csinálni, de akkor ezek szerint meg kell venni a gluténmentes lisztet hozzá?? Próbálnék valami olcsó de jó megoldást találni!
2010. jan. 28. 11:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatod rizslisztel és kukoricalisztel is:).Én sütöttem ilyen kenyeret egy időbe.Ha gondolod nagyon szívesen leírom neked a receptet.Csak annyi a különbség hogy én azt sütőben sütöttem,a schar lisztből pedig kenyérgépben.

Sajnos tényleg nagyon drágák ezek a lisztek:(.Ez a schar liszt 1500 Ft 1kg-os.Bár mi most ebből sütünk.Amúgy lehet meglehet próbálni a rizslisztes kenyeret a kenyérsütőbe is.


Leírom a kenyér receptet:).


Kukoricás kenyér

Hozzávalók:

13 dkg kukoricaliszt

13 dkg rizsliszt

4 dkg élesztő

1 dkg cukor

4 dl víz

2 db főtt burgonya vagy 8 dkg burgonyapehely

2 tojás

2dkg margarin (mi ezt mindig kihagytuk)

1,5 dkg só (ennél lehet picit kevesebb is)


Az élesztőt és a cukrot felfutattjuk a 4dl vízben.A kukorica és a rizslisztet szárazon összekeverjük és hozzáadjuk az áttört burgonyát a sót és a margarint.

Ráütjük a két tojást és erre a felfutatott élesztőt.

4-5 percig dagasztjuk.

Utána a masszát előre beolajozott formába helyezzük és még 10-15 percig kelesztjük.Jól előmelegített sütőben 260 fokon 60-70 percig sütjük.A tetejét vízzel megkenjük


Szerintem ez a kenyér finom:).Csak arra kell ügyelni hogy mindig hütőben legyen vagy akár lelhet fagyasztani mert sajnos nagyon kitud száradni:(


Remélem tudtam segíteni:)

Nyugodtan írj még

2010. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én a lányoknak a kenyeret Mantlerből és rizslisztből sütöm.Ez egy kicsit kalácsszerű,de a recept ami Shar mix-ből ajánlottak is nagyon jó!Nagyon finom a kenyér ami ebből készül.Az én receptem:

20dkg mantler

30dkg rizsliszt

fél liter tej

1cs.Dr.Oetker élesztő

1 kk.só

1tk.cukor

A száraz hozzávalókat összekevered ,a tejet meglangyosítod és először ezt teszed a kenyérsűtőbe,rá a lisztes keveréket és nekem 12programos a kenyérsütőm ennek a 4-es programján ami 1óra 40perces szoktam sütni.

A mester család tésztalisztjéből szoktam nekik gyúrni levesbe tésztát,és a süteménylisztjükből rengeteg nagyon finom süteményt is el lehet készíteni a rétestől kezdve bármit.Most hirtelen más nem jut eszembe de ha lenne még kérdésed én is szívesen segítek ha tudok!

2010. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a recepteket ki fogom próbálni őket! Lenne még egy-két kérdésem ha nem gond!?Most készülünk saját kenyérsütőt venni (most kölcsönkapott van), milyet ajánlanátok??Ezeket a liszteket ti honnan szerzitek be?Megrendelitek, vagy boltból??

És a gluténmentes diétával kapcsolatban kérdeznék még annyit, hogy mennyire szigorúan tartjátok magatokat hozzá, tehát néha megengedhető egy két "normál" kifli zsömle vagy, vagy tésztás étel (lasagne) vagy szó-szerint szigorúan kell venni????

2010. jan. 29. 14:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem egy Hausmeister tipusú,12 programosom van,már évek óta még a Tesco-ban vettem.9-10 ezer körül volt.Ez igazából egy alap gép de erre a célra tökéletes.A gluténmentes dolgokat naturaboltban,vagy diétás élelmiszereket árúsító boltokban szoktam venni,de a rizslisztet a kukorica lepénylisztet a Tesco-ban mert erre mifelénk ott a legolcsóbb.Már írtam hogy nekem 2 gyerekem lisztérzékeny,a kicsi még csak egy falatot sem ehet olyat amiben glutén van mert azonnal elkezd hányni,a nagyobbal sok bajom volt mert rajta nem jött ki olyan súlyosan mint a kicsinek és Ő amikor suliban volt néha mellékajált de persze sokat nem tudott enni csak egy egy falatot.Egyszer megevett dugiban egy kakaóscsigát rögtön rosszul lett.Igazából ez mindenkinél más.Én nem tanácsolnám hogy egyen néha gluténos dolgokat ,mert lehet hogy az első alkalommal nem lennének súlyosabb tünetei de nagyon durva dolgokat is képes csinálni a gluténos kaja.Úgyhogy szerintem inkább tartsa be a szigorú diétát.
2010. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

mindenképp tartsa be szigorúan a diétát.nekem az orvosom azt mondta hogy vagy így csinálom vagy sehogysem,mert már 1 pici gluténtól is vissza állhat minden olyanra mint előtte volt.az első 1-2 év nagyon szigorú.utána azt mondják lehet 1 picit bűnözni de szerintem nem éri meg.

még annyi hogy nem tudom nektek mondták-e de nekünk javasolták hogy a gluténmentes ételeket elvileg új fakanállal kell csinálni,mert a fa beszívja magába a glutént.végülis mi így csináljuk.

bármi van nyugodtan kérdezz:)

2010. febr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

a liszteket pedig bioboltban,a schar kenyér lisztet dm-ben is meglehet venni:)

rizsliszt meg kukoricalisztet pedig lehet tesco,cora,spar,coop is néha:)

2010. febr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!