Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A konyhai edényeken miért nem...

A konyhai edényeken miért nem az űrtartalmat tüntetik (Mint régen Magyarországon: pl.5 liter. ) fel a lábas átmérője helyett?

Figyelt kérdés
Kereskedelem Oh! Tegnap akartam vásárplni egy lábasz, Olyan 6-8 l-es kellet volna. Megsaccoltam egyet és nézem azaz nézném hány literes. Hát megdöbbentő módon az van ráírva az aljára: 28 cm! Tudtommal a cm hosszmérték és nem űrmérték! Ki volt ezt marha aki ezt kitalálta. Már bocs. Ez is EU előírás mint annyi más marhaság az euból. Más: akartam
2015. febr. 12. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Hmmm, én még ilyet nem láttam.

Serpenyőknél szokták az átmérőt feltüntetni cm-ben.

De más edényeknél most is az űrtartalmat tüntetik fel literben. Legalábbis, ahol én nézem, ott így van most is.

2015. febr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Azt nem tudom, hogy miért. De az biztos, hogy nem ártott volna jobban figyelni matekórán :)
2015. febr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én mostanában Ikeában vásároltam edényeket, ott fel van tüntetve a magasság, az átmérő és a térfogat is.

Nem lehet, hogy valamit elnéztél? Talán ott is volt több adat, csak nem láttad.

2015. febr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 2/3

Oké kilehet számolni. De az edény magasságát hogyan állapítsa meg? Vigyen magával mérőszalagot? Az nincs feltüntetve.

2015. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért, mert egyre több az indukciós főzőlap, ahol fontos az edény átmérője. De ez csak egy tipp.


Vásárolj olyan helyen, ahol feltüntetik.

2015. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ösnél a pont,

A villanytüzhely korongjainak az àtméröjéhez vannak az edények méretezve. A 28cm-esre 28-assat veszel, amelynek ürtartalmàt az edény magassàgàval döntöd el. Ami lehet 3L-es làbas, vagy 8L-es fazék is, de mind a kettö àtlòja 28-cm.

Tehàt nem EU elöiràs. Az EU-t még kisem gondoltàk, màr nagyban gyàrtotàk a villanytüzhelyeket.

Régen amikor még a nagymamàink fàval tüzeltek, nem volt fütökorong. A lemezre (platnira) akkoràt raktak amekoràra éppen szükségük volt, az ürtartalomra tekintve.

2015. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!