Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kérhetnék tanácsot vacsora...

Kérhetnék tanácsot vacsora ügyben? Ami viszonylag rövid idő alatt elkészül, legyen az hideg avagy meleg étel. Ki, mit tesz az asztalra esténként? Néha úgyérzem kifogytam az ötletekből.

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én nagyon ritkán szoktam melegételt enni vacsorára, ha igen, akkor is bundáskenyeret, virslit mustárral, de ezek nem klasszikus vacsoraételek :)



én szeretem a pirítósokat vagy a sima barnakenyeret mindenféle verzióban, a legkülönbözőbb krémekkel:

- padlizsán, tojás, vegyes zöldségpástétom, olaszos pizzás, körözöttes, tavaszi zöldfűszeres túrókrémes


- csinálhatsz salátát is (hússal) majonézeset, tejfölöset, kefireset, joghurtosat stb. Ebbe is lehet sajtot, túrót tenni, és szabadon variálhatóak a zöldségek. Ugyanígy lehet gyümölcssalátát csinálni (még ha a szokványos vacsora után is jön, akkor is feldobja az eseményt).


- az innivalókat is szoktam variálni (kakaó, tejeskávé, különböző teák, gyümölcslé). Gyümölcs, zöldségléből pl.: almás-céklás-répa, sárgarépa-őszibarack-citrom-alma mint kubu házilag, vagy vaníliás-joghurtos/tejes alapban gyümölcs leturmixolva stb. Ezek a tejes turmixok ráadásul kicsit desszertként is hatnak, mert édesek. A gyümölcsök ízlés szerint variálhatóak, ahogy a fűszerezésük is (lehet fahéjas is).


- a felvágottakat te is ismered...

2010. márc. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
A saláta készülhet nyers vagy főtt zöldségből is.
2010. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat, kicsit kapkodva írtam: a leveket én szoktam összeturmixolni vízzel, citromlével és édesítővel, ha kell (de lehet pici cukorral is). Nagyon finomak mind a zöldségesek, mind a gyümölcsösek.
2010. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk nincs leves és második hanem délben van egy föétel

és este egy finom tartalmas leves.

2010. márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2010. márc. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
vacsora pl a mai:)darálthús konzerv kechup bele,mustár,hagyma,bors ,só,pirospaprika,1tojás összemixelem és kenyérre kenem rá sajt be a sütőbe és nyami nyami:)
2010. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Szerintem is jó ötlet a saláta.

Pl: répa, jégsaláta, kukorica, uborka , leöntöd tzatziki öntettel, meg pirítasz hozzá hús és kész is :D

2010. márc. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
55%
rendelj pizzát kb 2percet vesz igénybe és további 2őt mire kifizeted:D
2010. márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

17.14!

Végül is...na de nap mint nap nem unalmas? Szerinted?

2010. márc. 9. 17:25
 10/10 anonim ***** válasza:

17:13 jöhetek vacsorára?

Nyam-nyam.

2010. márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!