Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért van az, hogy zsíroskenyé...

Miért van az, hogy zsíroskenyérhez inkább tea illik, vajas kenyérhez pedig kakaó?

Figyelt kérdés
Holott mindkettő nagyrészt zsír. Ha viszont a vajat előtte foghagymakrémmel keverjük össze megfelelő arányban, akkor az így elkészített vajas kenyérhez már ismét csak inkább a meleg tea illik és ízlik jobban.

2015. nov. 16. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ízlés kérdése! Én simán megiszom a zsíros-kenyérhez a kakaót is, és fordítva is. Mikor milyen kedvem van. Ha neked sem úgy ízlik mint másoknak, akkor minek követed őket birka módjára?


Erről az jut eszembe mikor egy ismerősöm kisfia a vajas-kenyeret a szelet közepénél(kenyérhéj) akarta megkezdeni, és az anyja rászólt, hogy nem ott kell, hanem a végén. Ilyen párbeszéd lett köztünk:

-Rá van írva, hogy csak ott lehet megkezdeni?,

erre kiakadt az anyja, hogy

-De akkor fülig vajas lesz, és meg kell mosni!

Mire én:

-Mért a kezét nem mosod meg utána?

-De!

-Akkor nem mindegy az a plusz mozdulat, míg letörlöd a száját is?

Mély csend és oltári nagy sértődés volt a vége az anya felől....

2015. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

#1: Nagyon helyes, támogassuk a felnövekvő ifjúságot új utak keresésében! Még sokra viheti a kicsi, persze ha nem, az sem nagy baj.


Kérdező, nekem a vajas kenyérhez is illik a tea, de a vajas pirítóshoz mindenképp. Zsíros kenyérhez a hagyma illik, sosem teáznék mellé, maximum teljesítménytúrán csináltam olyat.

2015. nov. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

De amúgy komolyan! Miért jó, ha valamit csak így vagy csak úgy lehet csinálni? Erre eszembe jutott egy tanmese:


A kisfiú története – Így csorbítják a gyerekek kreatívitását egyes tanárok!

[link]

2015. nov. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a zsíros kenyér egy intenzíven sós, "kemény" étel, amihez nem illik az édes, "lágy" kakaó (én például a zsíros kenyeret csak hagymával eszem, és szerintem a teánál is jobban illik hozzá egy korsó sör, de ez az én egyedi problémám), míg a vajas kenyér jellegtelenebb, lágyabb, jobban elviseli az édes ízt.


De ahogy például a marhapörkölt után nem iszunk édes fehérbort, úgy a desszert után meg nem iszunk szárazat, mert nem illenek össze az ízek.

2015. nov. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
teát akkor sem iszom, ha beteg vagyok, kakaót is ritkán...hideg tehéntej az igazi, ez ízlésfüggő, ki mit szeret és mi esik jól...:)
2015. nov. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
4-es, akkor ezek szerint te nem ettél még vajas-mustáros kenyeret?
2015. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem a zsíros, sem a vajas kenyérhez nem iszom sem teát, sem kakaót - szerintem nem illenek össze.
2015. nov. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Zsíros/vajas kenyérhez hagyma, paradicsom, paprika való, nem meleg lábvíz meg kakaó...
2015. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!