Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Barna/félbarna kenyér maradéko...

Barna/félbarna kenyér maradékokból mit lehet készíteni?

Figyelt kérdés

Elég sok barna/félbarna kenyér maradékom lett, ami már részben teljesen, részben félig-meddig száraz, ilyen állapotban nem ehetö, emellett aránylag sok van belöle.

Nagyrészt feldarabolt formában (szelet, fél-negyed szelet), de vannak sarka-darabok is.


Kidobni nem szeretném, viszont semmi ötletem sincs, mit lehetne belöle készíteni, ami azért jó ízü is.


Minden tippet elöre is köszönök.



2015. dec. 2. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Bundás kenyérnek még biztos jó, vagy lereszelheted panírmorzsának. Fasírtba is jó lesz még.
2015. dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Szárítsd ki, sütőben pirítsd meg, és utána összetöröd, tökéletes panírmorzsád lesz belőle! Ráadásul nem is fehér-kenyér-maradékból, drága pénzen boltból vásárolva, hanem egészséges, otthoni, barna/félbarna kenyér morzsája!!!
2015. dec. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem ilyenre gondoltam.


A bundáskenyér kiesik, mert ahhoz túl száraz, és nem rendes szeletek, fasírtnak rengeteg, és morzsának meg a fehérkenyeret/zsömlét használom - meg eleve egy évben két-három alkalom, amikor panírozott valamit készítek.


Olyasmit keresnék, amihez nagyrészt a kenyeret lehet felhasználni, nem túl sok mással kiegészítve, és önálo ételként fogyasztható.

2015. dec. 2. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Sütőbe bele, olívaolajos fokhagymás mártás hozza, esetleg paradicsomos, vagy tojásos.
2015. dec. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, a száraz, darabokban lévö kenyeret ha sütöbe rakom, akkor csontszáraz lesz. Így hogy lehet megenni?
2015. dec. 2. 18:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

bread pudding esetleg? Nagyon finom tud lenni:)

[link]

2015. dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖSZI!!!! Éppen ilyesmire gondoltam!
2015. dec. 2. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!