Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Vegánok! Mivel helyettesítitek...

Vegánok! Mivel helyettesítitek a szendvicskészítésnél a margarint/vajat?

Figyelt kérdés
Házi készítésű és bolti megoldások is érdekelnek! (Ha rossz kategóriába raktam a kérdést, bocsi!)

2016. jún. 27. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak növényi eredetű margarinok .
2016. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, többnyire növényi zsírosak. ha tejet is tartalmaz, azt fel is tüntetik.

Rengeteg zöldségkrémet lehet készíteni, padlizsán, avokádó, sárgaborsó, és társaik, és nagyon finomak is.

2016. jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Vegazsír :D Amit én így nevezek, az tartalmasabb (s pástétomnak írták, de nem tudom annak nevezni, mindegy, ez csak terminológia): 5 dkg kókuszzsírba kb. 3 dkg szezám és napraforgó vegyesen, darálva, meg kell pirítani benne, pirospaprikával, borssal, sóval, kinek mi tetszik, azzal fűszerezni. Szuper.


De ahogy írták, vannak zöldségkrémek is. Még a sült sárgarépa se egy rossz dolog kenyérre, a sült hagyma paradicsommal se, a padlizsánkrém már komplikáltabb és tovább tart, de igen jó, ajvár...etc.


Mivel sosem készítek szendvicset s nem is vagyok vegán, ennyit tudok mondani.

2016. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
84%
Főzzél egy pörkölt alapot olajjal, hagymával, paprikával, paradicsommal. Ezután fogd meg az összetevőket és turmixold le. És kész a nagyszerű szendvics krém.
2016. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Létezik vegán margarin, illetve szendvicskrém. Kesuból jó vegán "sajt"krémeket lehet csinálni pl. Vagy avokádókrém,padlizsánkrém, stb.
2016. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A hummusz nagyon finom és könnyen elkészíthető :)
2016. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 veganka válasza:
100%
A Liga margarin teljesen vegan. De csinalhatsz Aquafababol is ami csicserborso konzerv leve es tokjol helyettesiti a tojasfeherjet a vegan taplalkozasban. Keress ra googleban 'aquafaba'....Itt van egy vegan vaj recept, egyszeru es gyorsan elkeszitheto; [link]
2016. jún. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tescoban csomó vegán szendvicskrém van, nem is drágák.
2016. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kedvencem: maradék sárgaborsófőzelék másnapra a hűtőben pont szendvicskrém állagúra változik. Zsemlébe vastagon belekened, ízesítheted sóval, borssal, pirospaprikával, fokhagymaporral, kurkumával, köménymaggal vagy ezek kombinációjával. Mennyei!


A sárgaborsó amúgy is túl mellőzött pedig nagyon egészséges! Fehérje meg több van benne mint a marhahúsban!

2016. júl. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen ezt én is szoktam írni, hogy pirítóssal eszem, meg ropogós sült hagymával, de többnyire le szokták pontozni :/

A sárgaborsó tényleg nagyon tápláló és egészséges, kiválóan lehet fűszerezni is.

2016. júl. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!