Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell kinyitni egy tojast?

Hogyan kell kinyitni egy tojast?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam mar késsel ollóval villával kanallal de nem sikerult sehogy! Ötletek?
2016. szept. 24. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Fúróval?
2016. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Flexszel?
2016. szept. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A furot nem tudom hasznalni flex pedig nincs itthon
2016. szept. 24. 10:42
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
fogod a kilincset, lenyomod és először megpróbáálod húzni. ha nem nyílik akkor tolni is megpróbálod. amennyiben ez se sikerül akkor fogsz egy kalapácsot és bekopogtatsz vele
2016. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 egybaba ***** válasza:
100%

A nyers tojást nagyjából a közepénél odakoccantjuk valaminek a sarkához. Pl asztal, konyhapult vagy vastagabb vágódeszka, esetleg edény szája. Egy fél- egycenti körüli sérülést ejtünk rajta. Ekkor ügyelünk ara hogy épp csak betörjön. Ezután két kézzel úgy fogjuk meg hogy a hüvelyk ujjainkkal a repedéstől kifelé óvatosan megfeszítjük. A megfeszítés nagyjából két egyforma részre szakítja, repeszti a tojáshéjat. Ekkor tudjuk a sárgáját sé a fehérjét is kettéválasztani ha szükséges a receptünkhöz külön sárgája és tojásfehérje. Az egyik fél tojáshéjból a másikba addig öntögetjük egy edény felett a tojást amig a fehérje belecsorog a sárgája fennmarad. A sárgáját külön edénybe tudjuk helyezni.

Ha lágyra főzött tojást akarunk felnyitni, akkor azt egy kis pohárba tesszük. A tompább vége legyen felül. Ezt a tompább részt bontjuk meg akkorára hogy beleférjen egy kiskanál amivel enni fogja az étkező személy.

Keményre főzött tojásnál a teljes tojáshéjat megtörjük és lehámozzuk kézel lefeszegetve a mészhéjat.

2016. szept. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom
2016. szept. 24. 11:31
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezek szerint az első 4 válaszoló úgy született, hogy már tudták, hogyan kell a tojást felütni.
2016. szept. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
48%
Az első négy hozzászólás trollkodás volt, nincs értelműk. Senki sem fog nekiállni kifúrni a tojást egy fúróval... A vendéglátós tanoncok ide önnek trollkodni, ha már főzni nem tudnak.
2016. szept. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
tekintve hogy ha leejtem akkor millió már összetörik, így igen. úgy születtem hogy tudtam tojást törni.
2016. szept. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!