Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell helyesen ízesíteni...

Hogy kell helyesen ízesíteni egy bögre teát?

Figyelt kérdés
Hány evőkanál cukor és hány db citrom pótló kell bele? Egyszerűen képtelen vagyok eltalálni és a teáim olyan íztelenek.. ti hogy csináljátok!? (Csak olyan érdekel ahol bögrében van alapból a tea, nem szeretnék bajlódni nagyobb adag elkészítésével )

2017. márc. 12. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Sehogy! A tea önmagában a legfinomabb, sem cukor, de föleg citrompótló semmi esetre sem kell bele, citrom mehet bele, de a citrompótló????
2017. márc. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell kikisérletezni, az ízlések egyéniek!
2017. márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Mindenkinek teljesen más az ízlése. Én pl. gyümölcsteák esetében nem is szoktam egyáltalán ízesíteni a teámat. Néha teszek bele egy kis mézet, néha egy kis karika citromot (citrompótlót sose használnék).
2017. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Most leirhatom, hogy en semmit nem rakok bele a vizen es aa teafuvon kivul, de avval te nem igazan mesz sokra. Nem tudhatjuk az izlesed. Neked kell kikiserletezni. Nekem pl mar 2 tk cukorral is ihatatlan, mert tul cukros.
2017. márc. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Lényegében már meg is valaszoltad magadnak. Ha nem elég ízes neked a tea, akkor pakold még bele, ami kell. Kóstolás során azt csak érzed már, hogy a citrom vagy a cukor kevés... Bár én se citrompotloval tolom.
2017. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Egy másfél literes kannába 4 evőkanál cukrot és 4 evőkanál citromlevet teszek. Citrompótlót nem használok. Gyerekkoromban láttam utoljára.

Szóval nálam ugyanannyi cukor és ugyanannyi citrom megy bele, így nagyon finom.

Csak egy bögrével nem szoktam készíteni. Abba kb. 2 teáskanállal tennék.

2017. márc. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Hogyan kell? Rosz kérdés, sehogyan nem "kell" minden rád van bízva. A "hány evőkanál cukorról" azért érdemes lenne lejönnöd, mert kiderülhet, hogy egy jó tea még ízesítés nélkül is iható... Csökkentsd a cukoradagot, aztán áttérhetsz akár cukorpótlóra is, pl. xilit. Hamar rájöhetsz, hogy egy kiskanál xilittel is bőven el lehet érni a kellő édesítést. Mondjuk ehhez kell egy picike gyakorlás, amíg a több kanalas cukros meg citrompótlós világról lejössz, de megéri :) Ha nagyon ragaszkodsz ehhez a klasszik megoldáshoz, akkor azért próbáld ki a méz+citrom verziót is. Még ajánlok is elérhető árá teákat (da hülye kifejezés ez...)

[link]

[link]

Ezt csak egy külföldi linken találtam, de árához képest jó:

[link]

2017. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Tea (filteres) + forróvíz. Én így ízesítem.
2017. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy bögrébe 3 tk. cukrot teszek. És öntök bele egy kevés citromlevet. Azt csak úgy szemmértékre szoktam.
2017. márc. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2dl vízre számolunk egy filtert, én 2ek cukor, 2ek citromlé, fiam 2ek cuki, lányom 1ek cuki 3ek citromlé (10%-os citromléből), férjem csak feketetea 3ek cukor. Jó kísérletezést!
2017. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!