Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért szeretik ennyien a...

Miért szeretik ennyien a tipikus magyar konyha ételeit?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanokra: töltött káposzta, bundáskenyér, pacalpörkölt, körömpörkölt, zöldbab főzelék, tökfőzelék, bejglik.


Személyes véleményem: nagyon nem bírja a gyomrom a zsíros , olajos ételeket. Mikor egy bundáskenyeret vagy egy töltött káposztát kellene megennem, elhánynám magamat.

Ti mit gondoltok?

Miért szeretjük ezeket az egészségtelen ételeket?



2020. jan. 15. 22:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

Ezeket el lehet készíteni zsírban tocsogás nélkül is.

De bevallom az én ízlésemhez közelebb áll az olasz, spanyol (itt sok a hasonló pl.kolbász, de sajna sokkal finomabb, mint a magyar).

2020. jan. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert így nőttünk fel. A mi korosztályunk már elkezdte reformálni az étkezést. A mi gyerekeinknek pedig már valószínűleg nem lesznek annyira alap fogások ezek, mint nekünk. Én biztosan főzni fogok ilyeneket a saját gyerekemnek is azért és remélem ő is majd a sajátjának.
2020. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon jókat írtatok. Egyébként a hagyományosan elkészítettekre gondolok. Rendes olajban sütött bundáskenyér, zsírral készült töltött kápi. Nem a reformkonyháról volt szó. Gyerekkoromban nem ismertük mi az a reform konyha, így volt elkészítve. Utálom is őket a mai napig. Nem vagyok vékony sem, mivel a tésztákat és desszerteket nagyon szeretem, az olasz konyha a kedvencem. Egyébként nem zárkóznék el, egy új és könnyebb receptől ezekkel az ételekkel kapcsolatban, de nagyjából olyan érzésem van velük, mint amikor megisztok 1L pálinkát, és már a szagától is rosszul vagytok a késöbbiekben.
2020. jan. 16. 10:23
 14/22 anonim ***** válasza:
70%

A felsoroltak közül a bundáskenyeret és a tökfőzeléket szeretem. Finom, olcsó, egyszerű kaják. Utóbbi nem is egészségtelen.

A többit én se enném meg. :D

2020. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

"Nem vagyok vékony sem, mivel a tésztákat és desszerteket nagyon szeretem, az olasz konyha a kedvencem."


Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy speciel az olasz konyha nem hizlal. Ha figyelmesebben belemélyedsz a témába, láthatnád, hogy az olaszok között nagyon kevés az elhízott.

Tévedés, hogy éjjel-nappal pizzát esznek és ha mégis, akkor a vékony tésztás változatot, amiben nem a tészta a domináns, hanem a rápakolt sonka/szalámi/halak/zöldségek és sajt.

A tésztáik durumlisztből készülnek és azokat sem főzik rommá - így alacsonyabb marad a GI-ük - hanem "al dente" azaz nagyjából "fogkeményen" készítik.

Az észak olaszok kedvelt street food-ja a Liguriában “farinatat”-nak, Toszkánában “Cecina”-nak, Carrarában pedig “Calda, calda”-nak nevezett csicseriborsóból készült kemencében sült lepény (pizza félét)

Rengeteg tengergyümölcsét esznek és hatalmas adag salátákat. És nem csak a "reformfiatalok", hanem a 100 éves öregek is.

Nem akarok ebben most nagyon elmélyedni, de nyilván nálad fogalomzavar van az olasz konyhát illetően,(ahogy a magyarral kapcsolatban is csak a zsírra asszociálsz) nem ártana kicsit mindkettőnek utánanézned és akkor nagy valószínűséggel tudnál a súlyodból is leadni!

2020. jan. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
63%
Attól hogy te gyenge gyomrú vagy, más még nem az. Azért szeretjük mert isteni finomak. És nem, nem egészségtelenek. Nem a gép előtt kell dögleni egész nap, hanem mozogni.
2020. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
65%
". Ha figyelmesebben belemélyedsz a témába, láthatnád, hogy az olaszok között nagyon kevés az elhízott." Jó vicc.. tészta tésztával, szénhidrát szénhidráttal...
2020. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
40%

#17

Le lett neked (is) írva, hogy miért hülyeség amit mondasz, ezért én nem ismétlem meg.

Ugyanaz az ostoba sztereotípia, minthogy a magyarok bő gatyában járnak, ostort pattogtatnak és csak "gulasch"-t esznek.

2020. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
15-ös jókat írt, érdekes volt. Csak nem a kérdésre válaszolt. :D
2020. jan. 16. 20:40
 20/22 A kérdező kommentje:
A többieknek pacsi:D
2020. jan. 16. 20:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!