Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Kell valami különlegeset...

Kell valami különlegeset tudni a szusiról?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel most leszünk 1 évesek és arra gondoltam hogy csinálnék neki szusit. Én még csak egyszer ettem ilyen étteremből rendelt szusit. Nem tudom hogy ehhez van valami különlegesség hogy mivel eszik vagy ilyenek? (Gyömbér, wasabi és szójaszószt tudom) Inni mit szoktak mellé?

2020. jan. 23. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Olvasd el ezt! [link]


Vagy van egy nagyon jó oldal, valami google, vagy mi. Ott jókat lehet olvasni a témában.

2020. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
Nem kell.
2020. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Jó minőségű, minél frissebb halból kell csinálni (lazac vagy tonhal általában).
2020. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Kell az arányokhoz azért egy kis tapasztalat. En egy ideje igy csinálom: 200 gr sushi rizst jól megmosom kb 5-10 percig. Utána fazékban alacsonyabb lángon dupla annyi vízben megfőzöm.

Egy kis pohárkában feloldok 3-4 ek rizsecetben 2 ek cukrot (mikroba pl) és fél ek sót. Ezt a kis keveréket ráontom a fott rizsre, elkeverem és hagyom kihulni.


A nori lapot fényes felével leforditod, kb felére terited ki a rizst aztan mehet bele a toltelek: lazac, kaviar de pl én azoktam olyat csinalni h pritmain paprikat, ubit meg sajtkremet tekerek be. Ez az iz kombinacio is nagyon finom. Van shitake gombát, amit elozoleg kicsit megpiritok és mézes-szójaszószba áztatom.

Vizes kézzel dolgozz és a nori lap élét is meg kell nedvesíteni hogy mikor feltekered osszeragadjon az él mentén. Aztán jó éles késsel felvágod. Pácolt gyömbérrel, wasabival és szójaszósszal szokták tálalni a kajáldákban. Mi is azt eszunk mellé.

Jó még bele avokádó úgy nyersen....vagy.a.surimi....vagy multkor mi fustokt makrela fileset is csinaltunk :)

2020. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
De lehet 250 grammbol is csinalni, asszem annyibol szoktam nem 200 gr
2020. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!