Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogyan készül a Kis Loren...

Hogyan készül a Kis Loren (Quiche Lorraine)?

Figyelt kérdés
2007. dec. 14. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Quiche Lorraine: Kétfélét próbáltunk ki, az első a legnépszerűbb a franciáknál, a Quiche Lorraine (kis loren), a másik spenótos.

Csak a töltelékben különböznek, az első néhány lépés ugyanaz.

1. Veszek egy előregyártott , kinyújtott, és feltekert levelestésztát a boltban. ( a legolcsóbbat a Auchanban találtam, saját termékük, és csak 35 cent!) A "PATÉ FEUILLETÉE" alkalmas erre a célra.

2.Keresek egy akkora tűzálló, lehetőleg kerek tálat, amibe beleillik a tészta, és kivajazom az edényt, majd beleteszem a tésztát.

3. Bekapcsolom sütőt, előmelegítem 180-200 fokosra.

4.Eldöntöm, hogy milyen tölteléket készítek. Vagy szalonnásst, vagy spenótos.

Szalonnás (Lorraine):


40 dkg apróra vágott bacont serpenyőben zsírjára pirítok, majd hozzáteszek apróra vágott vörös-, lila-vagy újhagymát, vagy esetleg mindegyikből egy keveset. Ha megpirultak, félreteszem hűlni.


Öntet: Egy keverőtálba teszek 4 tojást, (héja nélkül, hihi),összekeverem 4 dl tejszínnel (egy részét lehet helyettesíteni tejjel, v. tejföllel is), reszelek bele sajtot , jó bőven, de még folyós maradjon az állag(gouda, parmezán, ömlesztett is jó, bármi, amit szerettek), só, bors.


Spenótos:

A 30dkg friss spenótot leforrázom, egy pici szódabikarbónát szoktam a forrázóvízbe tenni, hogy szép zöld maradjon. Só, bors rá.


Öntet: keverőtálba 2 tojás, fokhagymát reszelek bele, 3dl tejfölt, (én nem a lilát használom, mert az túl sűrű és zsíros ehhez) reszelt sajt, só, bors. Lehet lazítani tejjel, lényeg hogy folyós maradjon.

5.A sütőedényben várakozó tésztára ráteszem a szalonnás-hagymás keveréket, és a hozzávaló öntettel nyakon öntöm.

A spenótosnál a lecsöpögtetett spenótot elosztom az edényben és ezt is leöntöm a hozzávaló öntettel.

6.Még a tetejére lehet plusz sajtot reszelni.

7. Mehet a sütőbe, 180 fokon kell sütni, amíg szép színt nem kap a teteje, tűpróbával megnézzük, hogy megsült-e, de az evéssel várni kell míg valamelyest lehűl.

Hidegen is isteni. Sőt mi másnap felmelegítettük a sütőben és megkockáztatom, hogy még finomabb volt, mint frissen!

2007. dec. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!