Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi az az igazán fura, bizarr...

Mi az az igazán fura, bizarr és nem hétköznapi étel, ami egy másik nemzet szemében "mindennaposnak" számít, viszont te is kóstoltad és esetleg ízlett - vagy szívesen kóstolnád újra?

Figyelt kérdés

A lehetőségek tárháza végtelen:

- Rovar snack (ebbe beleértve minden emberi fogyasztásra alkalmas rovart - különösen a koreai selyemhernyó bábot)

- Surströmming (svéd erjesztett hering)

- Natto (japán erjesztett szójabab)

- "Nem hétköznapi" tengeri herkentyűk pl.: tengeri uborka, medúza, tengeri sün stb.

- Kínai száznapos tojás

- Hímivarszerv (pl. here), szemgolyó vagy egy adott állat teljesen szokatlan testrésze vagy belső szerve

- Casu marzu (élő nyüvek által emésztett sajt)

- Sajt atkák által "érlelt" sajtok; Milbenkäse vagy Mimolette (az utóbbi pl. nekem a kedvencem)

- Elképesztően büdös ételek (a Surströmmingen kívül) pl.: büdös tofu, különböző büdös sajtok és egyéb orrfacsaró szagú (esetlegesen erjesztett) ételek

- Balut (azaz kacsaembrió)

- Fecskefészek leves

- Durián (a világ legbüdösebb gyümölcse)

- Kiviaq (különleges "Eszkimó jégkrém")


De a lehetőségek tárháza végtelen.


Én igazán extrém gasztro fan vagyok és engem elsősorban a szélsőségek érdekelnek.


Csak arra volnék kíváncsi, hogy van-e az itt jelenlévők közül olyan "elvetemült, perverz" gasztro fan, mint amilyen én is vagyok. 🙂


2021. jan. 16. 21:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
73%
Kakashere és sült vér, magyar kaja mindkettő. Kimondottan szeretem őket
2021. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
59%
Én nem,de kishugom egyszer megette disznóvágáskor a malac egyik szemét nyersen.
2021. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

# 2

Veled az a baj Tisztel 2-es, hogy TE MAGAD és nem a kishúgod válaszolt.

2021. jan. 16. 21:36
 4/35 anonim válasza:
84%
horváthan kisütik ezeket a kishalakat egybe, mint vm hasábburgonyát. na az is érdekes, nincs kibelezve sem, ott a szeme is sütve. finom.
2021. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

# 4

Ismerem, ez a SZOTYIHAL és imádom! (Persze krumpli nélkül, csakúgy magába.) Egyik legjobb Balkáni kaja.

2021. jan. 16. 21:49
 6/35 anonim ***** válasza:
70%
3.:Mert ő nincs fönt ezen az oldalon.
2021. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

# 6

Engem viszont nem az érdekel hogy "kinek a kije mikor mit evett" hanem hogy az adott illető lehetőleg minél szokatlanabb ételt - amit ő maga evett - azt újra szívesen megkóstolná-e, vagy ha azt nem is, legalább egy kis íz-élmény beszámolót ezzel kapcsolatban.


Minket az egyéni beszámolók érdekelnek, nem pedig az, hogy egy "harmadik személy mikor mit evett".

2021. jan. 16. 23:00
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra vagy kíváncsi:Azt mondta mondta hogy undorító volt,kesernyés ízű és nyálkás,ezért inkább gyorsan egyből lenyelte,nem rágta szét.Jobban nem tudta megfogalmazni mert még csak 5 éves volt.
2021. jan. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
De ha visszagondol rá,még most is elfogja a rosszullét.
2021. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

#8-9

Na, ez is valami, ezzel kellett volna kezdeni. Bár nem egyéni tapasztalás (és nem is nemzeti "specialitás") de még mindig több, mint a semmi. Mellesleg ez a "szemgolyó téma" eszembe juttatta azt, amit már régóta ki akarok próbálni: https://www.youtube.com/watch?v=Ep3APUs286M

2021. jan. 16. 23:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!