Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Általánosságban melyik konyha...

Általánosságban melyik konyha a kedvenced?

Figyelt kérdés
Ha lehet, kommentben egy-két fogást emeljetek ki.

2022. jún. 28. 17:29
A kérdező szavazást indított:
Magyar🇭🇺
Ázsiai🇨🇳🇻🇳🇯🇵🇰🇷🇮🇳
Mediterrán🇫🇷🇮🇹🇬🇷
Szláv🇷🇺
Más👀
Nincs kedvencem🤷🏼‍♀️
42 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Zsíros, nehéz de na :) Magyar az igazi. Ázsiai na az nem.
2022. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Olasz és indiai
2022. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Az ázsia és mediterrán kifejezetten kedvenceim, de az ázsiaiba nekem az indiai is beletartozik, a mediterránban meg a török, görög, bolgár és délfrancia is.

Nekem föleg nem a konkrét ételek a fontosak, hanem az elkészítési szokások, ezek mindegyikénél nekem a fü szempont a sok és sokféle zöldség használata és a füszerek változatossága.

A legkevésbé kedvelt a magyar konyha, szerintem nagyon egyhangú - annak ellenére, hogy nem csak a pörkölt-gulyás-töltött káposzta-rántott hús az, amit ismerek -, de kevés olyan van, ami észrevehetöen eltér ezektöl, jellemzö a sok zsír, hagyma, pirospaprika, füszerezésben a legtöbbször az egy-egy füszerböl sokat tenni az életbe, nem pedig változatosan és finoman adagolni.

Persze szoktam hagyományos magyar ételeket is készíteni, de nem túl gyakran, és sokszor azokat is könnyebbé alakítom, föleg a zsiradék mennyiségét csökkentem erösen.

2022. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
A magyar, nem kedvenc fogást emelnék ki, hanem amiket nem eszek meg: pacal, körömpörkölt, kocsonya. Minden más jöhet. Ázsiai nem nagyon, olasz-francia a tengeri herkentyűket leszámítva jöhet. Balkáni kaják is.
2022. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kínai kaják: pirított rizstészta, szecsuáni, fafülgombás meg mindenféle csirkék, csípős savanyú leves

Meg persze a magyar ételek, igazából abból minden, de ha nagyon ki kell párat emelni:

Hortobágyi húsos palacsinta, csülökpörkölt, töltött káposzta, lángos, brassói

2022. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Olasz és kínai.
2022. jún. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Olasz.
2022. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz és a koreai a két nagy szerelem.
2022. jún. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyar, olasz, francia és japán.
2022. júl. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mediterrán, japán, koreai, thai. Az üzbég plov is fincsi. Nekem az indiai túl fűszeres, csípős. A szláv kajak is jók, hasonló a magyarhoz sokmindenben, csak fűszerpaprika nélkül. Egy jó juhturos strapacska, gőzgombóc, borscs leves azért ott van na.
2022. júl. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!