Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Egy jó és egyszerű lecsó...

Egy jó és egyszerű lecsó receptet SZERETNÉK, TUDSZ ILYET?

Figyelt kérdés

Tudom sok elérhető recept van a neten, de én mégis inkább a te, ti egyéni, eredeti, egyszerű lecsó receptetekre lennék kíváncsi.

Kérlek, ha van ilyen írjátok meg.



2022. jún. 30. 21:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
79%

Egy különleges lecsóreceptet írnémk még, ami ugyan nem kifejezetten gyors, de szerintem megéri.

Ez a bolgár lecsó, de nem az, amiket aneten lehet találni, hanem a nagybátyám feleségétöl van, aki gyerekkorában jött ide Bulgáriából.

Ehhez két személyre egy nagyobb padlizsánt meg 3-5 kaliforniai paprikát 200 fokon a sütöben meg kell sütni, amíg a héja feketedni kezd - ez kb 30-50 perc a sütötöl függöen.

Ezeket egy müanyag zacskóba téve langyosra kell hüteni, utána le lehet húzni a héjukat. A kifolyó levet meg kell tartani - én egy nagy szüröt beleteszek egy tálba és efölött húzom le a héját. A padlizsánt ez után ujjnyi karikákra vágom, a paprikákak kb féltenyérni darabokra.

Közben 3-4 paradicsomot meghámozok és kisebb darabokra vágom, meg 4-5 gerezd fokhagymát apróra vágok.

Egy nagyobb serpenyöbe olajat teszek - nem kell túl sok, csak mint egy rántottához szokás, ebben elkezdem a padlizsánt meg a paprikát sütni, sóval, örölt borssal, örölt köménnyel és csípös paprikaporral vagy chiliporral füszerezem. Ha már kezd sülni, hozzáteszem a paradicsomot és a fokhagymát, alaposan összeforralom (ha a paradicsom nagyon savas, kevés cukrot teszek hozzá). A félretett levet egy evökanál keményítövel kikeverem, ráöntöm a zöldségekre, elkeverem, amíg kicsit besürüsödik. Ha a paradicsom nem volt elég leves, akkor esetleg kevés víz kell hozzá, a lényeg, hogy a szaftja inkább folyósabb legyen, ne betonszerü.

Ez igy önmagában is kifejezetten jó ízü, föleg nyáron, melegben, kenyérrel vagy pirítóssal, de lehet hozzá sült szalonnát vagy virslit is adni.

2022. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
53%
Én kicsiben ritkán csinálok, de arányaiban 1kg hagyma 2kg paprika 3kg paradicsom. Ja és a legfontosabb, házizsírral.
2022. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!