Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Magyarnál létezik egészségtele...

Magyarnál létezik egészségtelenebb, olcsóbb alapanyagokat használó konyha? Melyik?

Figyelt kérdés

Utazgatok, és még nem találtam hizlalóbb, zsírosabb, olcsóbb konyhát (panir panir hátán, olaj, tejföl, zsír pl lángos, pacal vagy trappista sajt, ami nem is sajt kb, süteményeken mû, nem friss gyümölcs, mindig a mennyiség a minõség elõtt stb)


Szerintetek melyik konyha kelhet vele versenyre?



2022. nov. 17. 22:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
Az arab: mindent nyakon öntenek olajjal 🤢
2022. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
64%

Az összes többi .

Mas népeknél minden olajban pergelt, citromsózott, chilis szarD

Ehetetlen es egészségtelen minden mas nép konyhája

Arról nem beszélve h a leghíresebb külföldi konyhák is 2-3 receptesek es ennyi a tudomány es az is mas országból van

2022. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
72%

Es a legtöbb szarD külföldi menü még szegényes is. Svedeknel is mi van hecserlileves? Es a tejberizs ami ünnepi, karácsonyi etel . Es par száraz keksz. Kínaiaknál olajban úszkáló undormany ételek. Araboknal is dettó, minden ecetes, citromsavas, mintha kihanytak volna mar es olajos is

Ehetetlen minden ami nem magyar

2022. nov. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Én nem értelek.

Te nem eszel savanyú káposztát? Kb minden második magyar ételnek a fele savanyú kaposztából áll, legalábbis az én családomban.


Mit vétett ellened a kovászos uborka? A füstölt sonka? A húsleves? A babgulyás? A vadas mártás? A tyúkgomba leves? A zöldborsó főzelék? Ezekben mindenben van zöldség, és nem kötelező egy tonna zsírt belerakni.



Persze azt is megértem, ha valakinek nem a magyar konyha a kedvence, az indiai pl szerintem is fenomenális.

2022. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
23%

Ezen jót röhögtem. Te nem utazgatsz csak helyet változtatsz. És tudatlan vagy.

- panir-panir hátán egyáltalán nem jellemző a magyar konyhára /németre és belgára igen/

- olaj <- nem része a magyar konyhának technikai kellék sokaknak

- lángos Német-szerb-horvát-holland-francia-svájci-angol-svéd-norvég-dán imádja csak jól kell elkészíteni. 7-15EUR az ára kint. Nem egy magyar lángosossal találkoztam kint Europában.


Évek óta járom az EU-t hidd el sok-mindent és sokfelé ettem már kint. Szeretem a hasam és az új dolgokat kipróbálni. :)

Sokféle konyhával találkoztam.

Példa kedvéért:

-F: Készételkonzerv és sütemények legjobbak

-B: Kenyér és szendvicsek

-N: Barnakenyér ill. sör /főzni nem tudnak/

-Nl: Fűszerek teák beszerzése miatt /főzni nem tudnak/

-GB: indiai konyha


Szerintetek melyik konyha kelhet vele versenyre?

Német/angol/holland/osztrák: íztelen-fantáziátlan-szar-köpedék az összes. Egyik se tud főzni, de viszont jó az alapanyag választékuk.

2023. febr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

15: Ajjaj!


Az F az Franciao?

Konzerv készételek jelentik neked a francia konyhát?

Azokat etted ott?

Akkor elhiszem, hogy nem tetszett.

Kevés pénzed van, hogy a legolcsóbb szarokat etted?


A németek semmivel nem rosszabbul fõznek mint a magyar. Gondolom hiányzott neked az olaj, a panir, túl sok volt a zöldség :)))

A pékáruik, sütijeik fényévekre vannak a borzalmas magyar „pékárutól“.


Osztrák konyha szar? Na jó….

Több fogásuk, bécsi szelet, világszerte kedvelt és ismert, Mo-n is….

Ennyire sz@r :)


Az angol tényleg nem a legjobb.


Neeeem, nincs minden Mo-n panirozva. Neeeem. Menj el bármely kajáldába, plázába.

Még a zöldségeket is panirozzák olajban sütik újabban. Rántott kelbimbó ésatöbbi.


Nem baj, ha nem értünk egyet, de ilyen butaságok mellett, amiket írsz nem lehetett elmennem.

2023. febr. 9. 11:25
 17/20 anonim ***** válasza:
A bangladesi, és a mozambiki.
2023. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%
16 os a németek mindent eceteznek. Hanyinger konyha
2023. febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "kérdező"!


Nem értünk egyet én őrülök is neki. De válaszolok pár dologra, mert annyira kirí, hogy egy beképzelt sznob panelproli vagy.


Az F az Franciao? < igen

Konzerv készételek jelentik neked a francia konyhát? < Nem nekem a francia konyhát azok a kis vidéki éttermek/fogadók jelentik ahol megfordultam míg ott voltam. De ettem konzervet is mikor többnapos túrán voltam.

Azokat etted ott?

Akkor elhiszem, hogy nem tetszett. < Ki mondta, hogy nem tetszett.

Kevés pénzed van, hogy a legolcsóbb szarokat etted? Az hogy mennyi pénzt fordítok az étkezésemre az irreleváns mivel TE párizsban voltál én meg bejártam F nagyrészét.


A németek semmivel nem rosszabbul fõznek mint a magyar. Gondolom hiányzott neked az olaj, a panir, túl sok volt a zöldség :)))

A német nem tud főzni, kolbászt húst grillezik oszt ennyi.

Nem, nekem nem hiányzik az olaj meg a panír, mert azt is agyonverném aki ezeket főzéshez használja. A zöldség soha nem sok az mindig csak kevés lehet nekem. Krumpli+hús+zöldség+szósz < német konyha alapja variálva


Több fogásuk, bécsi szelet, világszerte kedvelt és ismert

Direkt megnéztem a neten milyen osztrák kaják vannak hátha valami elsiklott mellettem. Nem találtam egy két moslékon kívül semmit.

Bécsi szelet világszerte kedvelt? tényleg? valóban? szerinted ez a hülyeség mérvadó egy konyháról, hogy a környező országokban ismerik?


Menj el bármely kajáldába, plázába. Még a zöldségeket is panirozzák olajban sütik újabban. Rántott kelbimbó ésatöbbi. < :):):):):)

Ilyen helyekre én nem járok és igazad van nem is tudom mit kínálnak vagy mi a választék. DE ezek a helyek nem is az adott ország konyháját teszik eléd, hanem azt amit el tudnak adni neked.


Kevés hangulatos hely van Mo.-on ahol még jókat lehet enni ebben igazad van, ha ezért prüszkölsz. De van csak meg kell találni.

ÉS mivel TE párizsban voltál pár étteremben vagy büfében vagy hol neked a pénz nem lehet akadály, hogy megtaláld itthon is a magyar konyha remekeit.

Kívánom találd meg és élvezd a kajákat bármilyen társasággal is jutsz el oda.


Részemről ez a dolog lezárva holnap indulok N.-ba élvezni a konyha remekeit.

2023. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kb az összes más ország egészségtelenebb a magyarnál. Akinek van tapasztalata külföldön az ételeket illetően meg sem fordulna a fejében a magyar konyhát egészségtelenek tartani.
jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!