Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogyan készítitek azt az...

Hogyan készítitek azt az ázsiai zöldséges levest, amiben egész főtt tojás is van?

Figyelt kérdés
Valaki tudna esetleg jó receptet írni/linkelni?
2023. aug. 11. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Van vagy 50 ilyen, melyikre gondolsz?
2023. aug. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kérdés azokhoz szólna, akik már készítettek ilyen levest, ők gondolom tudják melyikről van szó. És nyilván nem 50 félét készítenek, hanem ha van bevált receptjük, azt szeretném elkérni.
2023. aug. 11. 23:23
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
De pont ezt próbálom mondani, hogy a legtöbb ázsiai konyha ismer legalább 5-6 alap variációt ilyen levesekre. Készülhetnek ramen vagy udon tésztával, vannak gyömbéres verziók, lehet ez jabchai yaowalak, laksa, sotanghon, batchoy, gyeran guk, lamian meg millió másik, aminek a nevét sem tudom. Olyan, mintha magyar levest keresnél zöldségekkel, csak 10 millió helyett 3.5 milliárd embernek volt 4 ezer éve kitalálni recepteket.
2023. aug. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a Ramen ugrik be erről, de kizárt, hogy arra gondolj, mert az egy bonyolult étel.
2023. aug. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Nyuszikám, Ázsia kųrva nagy, beletartozik India, Mongólia, Japán, Kína, Vietnám, Thaiföld, Korea... az emberiség nagy része ázsiai.



A főtt tojás meg egy elég alap dolog, szóval sok helyen használják levesebe.



A levesben amit szeretnél készíteni, mi volt még?

Áttetsző volt, vagy krémleves állag? (Mert pl az én külföldi páromnak a spenót tojással is leves 🤔)


Hogyan ették? Trapéz forma tálban, vagy az asztabla süllyesztett edégyből kanalaztak kis tálkába?

2023. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nyuszikám, ha már készítettél ilyet, akkor tudod, hogyha még nem, akkor nem neked szólt a kérdés.


Fura, itt a gyakorin sok embernek ilyen kényszere van, hogy minden kérdéshez odaírogasson valamit (unalomból? frusztrációból?), akkor is, ha gőze nincs, miről van szó.

2023. aug. 12. 20:43
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérem, hogy szankcionálják valami módon a kérdező személyét! Provokatív beszólásoknál többre nem futja a részéről.
2023. aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
@6 Nem tudom, hogy trollkodsz vagy tényleg nem érted. Ha annyit írnék, hogy azt az európai receptet keresem, amiben krumpli van, te melyiket írnád? Ennyire konkrét a kérdésed.
2023. aug. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
#8, én elkezdeném sorolni a krumplit tartalmazó ételeket. És válassz :D
2023. aug. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9, Ja, de egy ilyen pitsányi kis országban is mekkora hiszti van abból, hogy ki hogy főzi a halászlét, kell tészta vagy sem.

Mindezt mondjuk Kína aspektusában nézzük meg, ahol nem két népcsoport van, külön dialektusok, kultúra, stb. Szerinted ott mennyire szívják mellre, hogy kinek az öreganyja milyen irányba kavargatja a rántást, és miért csak az óramutatóval megegyező a helyes? 😉

2023. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!