Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Régi Uncle Ben’s “illatos...

Régi Uncle Ben’s “illatos kínai mártás” - milyen tradicionális tésztaszósz hasonlíthat erre?

Figyelt kérdés

Még 10 éve kapható volt, és IMÁDTAM. Az utóbbi években nem láttam az üzletek polcain.

Ez egy átlátszó, szezámos mártás volt, tele (fermentált?) zöldségekkel, csírával és gombával.

Azért gyanítom, hogy fermentált lehet, mert kóstoltam mostanában vegetáriánus kimchit és lumpiát is, és abban voltak nagyon hasonló ízűek a zöldségek.

Évek óta vadászom, hogy van-e valami hasonló, tradicionális ázsiai étel, aminek pont ilyen állaga és íze van.



ápr. 13. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Hasonlót lehet összehozni szójaszósz, és hoisin szósz hozzáadásával. zöldségnek mehet bele kimchi, bambuszrügy, fafülgomba. Fűszernek pedig gyömbér, kurkuma, pici csillagánizs, vagy kínai ötfűszer keverék. És egy kevés étkezési keményítős víz sem árt bele, hogy zselésebb állaga legyen.
ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!