Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi a különbség a gyros és a...

Mi a különbség a gyros és a dönner között?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Másfajta húsból van, más a hús elkészítési módja (nem szeletelik, hanem "hámozzák"), már az ízesítése, és a zöldségek sem biztos, hogy ugyanazok.

Pécsen pl. a gyros úgy néz ki (mindegyik gyrosozóban), hogy a pitába tesznek darabolt húst, vöröskáposztát, paradicsomot, salátát, hagymát, aztán megint húst, a tetejét meg tejfölös és csípős szósszal öntik le.


A döner ellenben azt jelenti nálunk, hogy a pitába hámozott húst kapsz, némi káposztát, aztán majonézzel nyakon öntik (ezt pedig "kebab-szósznak" hívják fellengzősen).

2009. okt. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Eredetileg CSAK annyi, hogy a gyros görög, a döner meg török elnevezés, de ugyanaz a kaja - idöközben a magyar változatok (de csak azok) már eltérnek.
2009. okt. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Döner egy "n" -el, de tényleg csak annyi, h a döner a Török elnevezése, a gyros pedig a Görög. Persze lehet, h pl. a fűszerezésben vannak kisebb eltérések, de én még nem vettem észre, úgy hogy ha van is,minimális.Mellesleg hasonló ételt készítenek Albániában is, de az ottani elnevezést nem tudom.
2009. okt. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
es hogy meg tovabb bonyolitsuk a dolgot, van meg a schawarma, ami arab nyelvteruleten ugyanez. :)
2009. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A gyros gorog kaja pitaban van.Az igazi doner az nem az amit otthon arulnak....az egy szegyen!!!!Az igazi donert

nem pitaval adjak hanem torok kenyerrel es sokkal de sokkal finomabb ,mint a gyros!!!!De ilyet otthon nem kapni!

2009. okt. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na ja, Németországban a "Gyrososoknál" Döner feliratokat láttam, és nem Gyrost. Igaz, az árusok tuti biztos, hogy törökök.
2009. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Török étteremben melózok. Ugyanaz a két kaja. De egy n-nel kell írni.
2009. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!