Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mégis ki az az elvetemült,...

Mégis ki az az elvetemült, aki képes jóízűen enni ezekből a kifejezetten undorító magyar ételekből? Az agyvelő már tényleg hányingerkeltő.

Figyelt kérdés

[link]


Most olvastam ezt a cikket, és már a puszta látványtól felfordult a gyomrom, de ha ezekből a belsőség szemetekből ennem kéne, garantáltan kihánynám az első falat után.

Én képtelen vagyok felfogni, hogy a húsfeldolgozás során a mellék-termékekből készüljön az ebéd. A cikkíró pedig külön említést érdemel, hogy ezeket az ételeket, melyeket normális ember az éhezés utolsó stádiumában lenne hajlandó elfogyasztani, a magyar gasztronómia legjobbjaiként ajánlja.



2013. aug. 29. 21:44
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
86%
És kit érdekel neked mi az undorító? A velő k rva jó, csak te vagy egy hisztis p1csa :)
2013. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
89%
Anyukám imádja a pacalt, csirke lábat, szalontüdőt, vesét, én megeszem a zúza pörköltet a májat kifejezetten szeretem. Pörköltben megeszem a szívet is. Apukám a kakas here pörköltet is szereti.Meg az ikrát is.
2013. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is ez elég nagy hiszti. A belsőség meg különben sem melléktermék. Ezek a kaják kifejezetten jók.
2013. aug. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim válasza:
87%

Neked undorító, más meg ezen nőtt fel (lehet azért is, mert nem engedhették meg maguknak, hogy szín tiszta husikát egyenek minden nap...), mégis egészséges emberek. Ízlések és pofonok kérdése az egész. Nekem speciel a kocsonya, a körömpörkölt, véres hurka, főtt nyelv a favorit.

De van olyan, amit nem eszek meg: a velős cuccok, és a pacal. (no meg amiről még nem hallottam, hogy elkészítenek az a Malactartó, na azt sem kóstolnám meg.)

De a zúza pörkölt, hagymás vér is nagyon finom.

2013. aug. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk a pacal nem egy olcsó cucc. ( nem a mirelitre gondolok)
2013. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
90%

Mi a baj a belsőségekkel? A ragadozók sem azért eszik meg, mert megbecsülnek mindent, hanem mert ösztönösen érzik, hogy az jó nekik. Most meg nem mondom, milyen tápanyagban különösen gazdagok a belsőségek, de távolról sem értéktelenek és sok közülük eléggé kedvelt cucc, mert finom.

Nem melléktermék, hanem más része az állatnak. Fene se érti, miért csak az izmot szeretik egyesek.


Én megvagyok belsőségek nélkül (pacalt pedig nem is ennék, nem érdekel :P lehet egyéni ízlésem és érdektelenségem, mivelhogy sose próbáltam, szerintem nem is láttam még), egy kis házi sült vért viszont bármikor ennék. A jóféle disznósajt nemcsak finom, de érdekes is.


Rengeteg effélét képes lennék megkóstolni éhezés nélkül. Bolti, nagyüzemi húst viszont nem. Nem vagyunk egyformák.

2013. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Az igénytelenség is egy emberi tulajdonság, egyébként férfi vagyok, nem egy "hisztis p1csa". Szeretem a finom ételeket, voltam disznóvágáson is, a zúzapörköltet még megeszem étteremben, de a cikkben felsorolt többi ételből egyet se ennék meg. A normális hús árához képest ezek a belsőségek olcsók, így akinek nincs pénze, az inkább ezeket veszi... De attól még gusztustalan marad, a sárban kisütött hal pedig számos betegséget hordoz, ennyi erővel a játszótér homokozójában is lehetne főzni.
2013. aug. 29. 22:04
 8/45 anonim válasza:
90%

Jó a pacal speciel tényleg nem olcsó már, sőt a köröm sem. Mondhatni a pacal már divat kaja is lett...

Amúgy disznóvágásnál (legalábbis nálunk) minden "alkatrészt" hasznosítanak, mert nincs tékozlás-pazarlás. Szépen is nézne ki, ha a fél disznó a kukában landolna...

2013. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
86%
Én vagyok az az elvetemült. Imádom a pacalt és az agyvelőt is. Sőt, a májat, a csirkelábat, a zúzát, a szívet meg szinte minden belsőséget. Sőt a kaviárt is imádom, ami ugye hal "pete", de hal tejet sem vetem meg, ami a halacska ondója. :) Soha nem éheztem, ennek ellenére szeretem ezeket az ételeket, mert finomak. Attól, hogy téged édesanyád szintetikus kaján meg különböző tápokon nevelt, más még igen is szeretheti ezeket az ételeket. Az pedig, ahogy írsz, sokat elárul arról, hogy egy primitív, tudatlan ember vagy.
2013. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
85%

A velős pirítós az nagyon jó. Jaj de régen ettem már olyat!

De megcsinálni tényleg nem a legkellemesebb dolog a világon.

2013. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!