Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogy szólt a recept, amit a...

Hogy szólt a recept, amit a kotányisok adtak ki az új világjáró fűszerkeverékeikhez? Konkrétan a shanghai wok-hoz írt érdekelne.

Figyelt kérdés

A "füzetben" kb. 5 recept volt, de most sehol nem találom és ezt a shanghai wokos valamit szeretném ebédre csinálni. Amire emlékszem, hogy lehet tofuval is csinálni, kell bele ananász és póréhagyma is.

Köszönöm a segítséget.


2009. nov. 8. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Németül találtam meg, de lefordítottam neked:


3-4 fő részére:

- 200 gramm csirke vagy tofu vagy 200 gramm tengergyümölcsei

- 2 szál újhagyma

- 1 karalábé

- 1 kaliforniai paprika

- 1 cukkini

- 125 gramm gomba

- 1 kicsi ananász

- 2 szál sárgarépa

- 2 evőkanál szójaszósz

- 2 evőkanál olaj (lehetőleg földimogyoró olaj)

- 1 csomag Kotányi Shanghai Wok

- só ízlés szerint


Elkészítés:

Húst, a tofut vagy a tenger gyümölcseit darabokra vágjuk, és olajban megsütjük, a szójaszószt és az 1 csomag Shanghai Wok alapot alaposan keverjük össze, majd ezt is öntsük a wokba. A karalábét, paprikát, cukkinit, sárgarépát, csíkokra vágjuk, adjunk hozzá ananászlevet, 5 percig pároljuk. Adjunk hozzá gombát, főzzük még 10 percig. Mielőtt felszolgáljuk, megszórjuk apróra vágott újhagymával. Köretként rizst tálaljunk.

2009. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Remélem még ne késtem el vele, és sikerülni fog :) Majd írd le, milyen lett! :)
2009. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Remélem, hogy finom lesz :) Majd megírom. Hússal már készítettük, (azt mondták finom volt) de most tofuval szeretném kipróbálni.

Tényleg nagyon nagyon köszi.

2009. nov. 8. 10:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2009. nov. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mégegyszer. Nagyon finom lett, igaz mi csak a fél csomag fűszerkeveréket tettünk bele, de így is elég csípős volt. Meg sajna a cukkini is kimaradt belőle, de nagyon jó lett.
2009. nov. 8. 13:35
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor jó, örülök h segíthettem :)
2009. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!