Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Lehet muszlim országokban...

Lehet muszlim országokban ALKOHOLMENTES sört kapni?

Figyelt kérdés

Köztudomású, hogy az alkohol forgalmazását és fogyasztását az iszlám tiltja. A hivatalosan muszlim országokban tehát törvényileg is tilos az alkohol.

Azon tűnődtem, hogy viszont az alkoholmentes sört engedélyezik-e, (ha igen, akkor boltokban legálisan árulják-e,) vagy ezzel szemben is vannak fenntartásaik, (ha igen, milyen alapon.)


Ha járt már valaki arab/perzsa országokban, érdekelnének a tapasztalataik.


Illetve talán Törökországban kivételesen nem hivatalos államvallás az iszlám(?) Ott mi a helyzet? Török vendégmunkások nálunk láthatóan nagy előszeretettel megisznak minden olcsó cefrét, nyilvánvalóan nem ismerik a minőségi söröket.



2013. nov. 7. 08:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy elvileg marad benne néhány ezrelék, laborban kimutatható alkohol. De ennyi erővel akkor be kellene tiltaniuk az erjedt gyümölcsöt is, nem???

Szóval, létezik olyan muszlim ország, ahol az ilyesmit kellő rugalmassággal kezelik?



(Nálunk az arabok vígan pöfékelhetik a kávéházaik teraszán a hasisillatú vízipipáikat, -- ELVILEG nincs benne hatóanyag, vagy kiszűri a vízipipa, -- csak mert megtartják az otthoni szokásaikat. Csak ezért kezdtem ezen agyalni...)

2013. nov. 7. 08:41
 2/7 anonim ***** válasza:

A Holsten-nek van olyan alkoholmentes gyümölcsös söre, amin arab felirat van, úh feltételezem, hogy igen, azt lehet kapni.

Alkoholost is lehet kapni. Amikor én arab országban jártam, tudtuk, hogy melyik boltban kapható alkoholos ital. Úgy nézett ki, hogy a helyiek is :)

2013. nov. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Alkoholmentes sort mindenhol lehet kapni, rengeteg olyan markaju es izesitesu van, amiket Magyarorszagon nem lattam meg. Anyosom is szereti, issza. De persze ezekben egyaltalan nincs semennyi alkohol szazalek, nem ugy mint M.o-on.

Alkoholos italokat sima vegyesboltokban nem forgalmaznak, de sok helyen foleg turista helyeken vannak boltok, ahol igen illetve ettermekben, barokban is hozza lehet jutni.

Jordaniaban siman a szalloda mellett volt egy abc, ahol lehetett barmilyen alkoholt kapni, es volt bent a szallodaban is.

Itt Egyiptomban boltban sehol nem lattam alkoholosat, viszont beultunk tobbszor ide-oda ettermekbe es rajta volt az etlapon bor, sor, rovid italok - sot volt helyi alkoholos sor is.

Katarban sehol nem lattam, se boltban, se etteremben - nyilvan, mert kisebb a kereszteny lakossag es a turizmus nagyon elenyeszo reszet teszi ki a GDP-juknek. De ettol fuggetlenul biztos vagyok benne, hogy aki akar venni, az talal.

2013. nov. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Torokorszagban az alkohol egy teljesen hetkoznapi dolog, nem csak, hogy szinte barhol lehet kapni (bar este 11 utan nemely varosban nem szolgalnak ki a boltok), de van torok sor, palinka (raki) es bor is, az mas kerdes, hogy elegge draga. Sok arab orszagban lehet vasarolni alkoholt, a legszigorubb talan Jemen, de ha van penzed akar meg ott is hozzajuthatsz. Szaudi szinten olyan hely, hogy penzert meg lehet ott is szerezni, csak persze a Royalos uvegben valami kilincsmoso lesz, es azt is meregdragan kapod.
2013. nov. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Ezek szerint akkor egy legenda, hogy a közel-keleten egyáltalán nem ismerik a sör fogalmát?

2013. nov. 11. 16:18
 6/7 anonim válasza:
A kozel-keleten nagyon sok kereszteny, zsido, druz, es alawita is el, akiknek nincs tiltva az alkohol fogyasztasa, illetve, sajnos nem mindenki tartja be az alkohollal kapcsolatos tilalmat a muszlimok kozul.
2013. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ezek szerint akkor egy legenda, hogy a közel-keleten egyáltalán nem ismerik a sör fogalmát?"


Csak a vallás tiltja az alkoholfogyasztást. Ahol szekularizált állam van, ott a vallási szabályoknak nincs befolyása a törvényhozásra, így lehet alkoholt is árusítani valószínűleg. Csak hát ugye, egy olyan helyen a Közel-keleten, ahol nincsenek turisták és a lakosság 99%-a muszlim, túl sok értelme nincs egy boltban alkoholt tartani, mert nem lesz senki aki megvenné. Ezért lehet nehéz bizonyos helyen alkoholhoz jutni arrafelé.

2017. aug. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!